more_horiz

Beata Kempa o reformie sądownictwa: polecenia KE wprowadziły chaos

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 08:12
Komentując reformę sądownictwa i tzw. kamienie milowe jej dotyczące, Beata Kempa stwierdziła w Polskim Radiu 24, że żądania Komisji Europejskiej, zamiast wprowadzić uporządkowanie, wprowadziły chaos i nie przyniosły Polsce żadnych korzyści.

Trwa spór dotyczący reformy wymiaru sprawiedliwości, szczególnie w związku z tzw. kamieniami milowymi zapisanymi w Krajowym Planie Odbudowy. Spór obejmuje relacje między Polską a Komisją Europejską, jednak przekłada się on także na nieporozumienia w rządzie Zjednoczonej Prawicy - spór między Prawem i Sprawiedliwością a Solidarną Polską. W Polskim Radiu 24 mówiła o tym europoseł Beata Kempa z SP.

Polityk podkreśliła, że sprawa ta dotyczy naszych stosunków z UE i tego, jak Unia Europejska "dyktuje Polsce działania w obszarach, w których nie powinna dyktować, dlatego że organizacja wymiaru sprawiedliwości nie powinna być domeną UE". Zdaniem Beaty Kempy, instytucje unijne "głosami przede wszystkim liberałów i socjalistów" wtrącają się do kwestii, które powinny pozostawić. - Tym bardziej, że uzależnia wypłatę środków, co już jest kompletnie wbrew traktatom, od tego typu żądań - dodała.

- Ten spór jest o tyle fundamentalny, że te wszystkie polecenia, płynące z Brukseli, z Komisji Europejskiej, wprowadziły tylko chaos, a nie wprowadziły żadnego uporządkowania, ani też żadnych wartości dodanych w zakresie reformy sądownictwa - mówiła Beata Kempa, dodając, że Ministerstwo Sprawiedliwości i Zbigniew Ziobro "lojalnie, wobec żądań UE, cofnęli się (...) i nie wprowadzali reform, na które byliśmy gotowi".

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:06 PR24_mp3 2022_06_22-07-36-08_Kempa.mp3 Beata Kempa o reformie sądownictwa i tzw. kamieniach milowych w KPO ("24 Pytania - Rozmowa Poranka" / PR24)

* * *

Audycja: "24 Pytania - Rozmowa Poranka"
Prowadzi: Eliza Olczyk
Gość: Beata Kempa (europoseł PiS)
Data emisji: 22.06.2022
Godzina emisji: 07.36

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także