more_horiz

Waldemar Kraska o Krajowej Sieci Onkologicznej: zmienia zupełnie podejście do pacjenta

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2022 08:07
- Narodowa Strategia Onkologiczna zmienia zupełnie podejście do pacjenta. Pilotaż, który się już kończy, pokazał, że pacjenci są zadowoleni - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Od 1 stycznia 2023 roku w całym kraju zacznie działać Krajowa Sieć Onkologiczna. Obecnie prowadzone są pilotaże programu, które zbierają bardzo dobre recenzje. O szczegółach tych rozwiązań i efektach dotychczasowych zmian mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska.

Leczenie onkologiczne

Waldemar Kraska podkreślił, że mimo starań władz w czasie pandemii wielu pacjentów onkologicznych nie otrzymywało odpowiedniej opieki. - Pandemia spowodowała to, że wiele osób przekładało swoje badania diagnostyczne i wizyty onkologiczne. W czasie pandemii staraliśmy się w maksymalny sposób chronić szpitale onkologiczne. Chcieliśmy, żeby pacjenci onkologiczni byli normalnie obsługiwani - powiedział.

Wiceminister podkreślił, że Krajowa Sieć Onkologiczna zbiera bardzo dobre recenzje od pacjentów, którzy od chwili otrzymania diagnozy będą otoczeni kompleksową opieką. - Narodowa Strategia Onkologiczna zmienia zupełnie podejście do pacjenta. Pilotaż, który się już kończy, pokazał, że pacjenci są zadowoleni. Cieszy nas to, bo wprowadziliśmy kilka nowych rozwiązań - powiedział.

- Wśród nowych rozwiązań jest to, że każdy pacjent z chwilą kiedy otrzymuje złą diagnozę, jest przypisany do koordynatora, który za niego umawia wizyty i dalsze leczenie. Pacjent od tego momentu jest już zaopiekowany - dodał.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy 

Posłuchaj
16:06 PR24_mp3 2022_11_23-07-07-35.mp3 Waldemar Kraska m.in. o Krajowej Sieci Onkologicznej (24 pytania)

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Eliza Olczyk

Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)

Data emisji: 26.11.2022

Godzina emisji: 7.07

dz/kor

Zobacz także

Zobacz także