more_horiz

Opozycja przeciwko "trzynastkom" i "czternastkom" dla emerytów. Rzecznik PiS: to obrzydliwe

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2022 07:57
- Wprowadzając na stałe 13. i 14. emeryturę, chcemy przywrócić godność seniorom. Krytyka opozycji w tej kwestii jest świństwem, to jest obrzydliwe. Trzeba też przypomnieć, że za rządów PO-PSL podniesiono wiek emerytalny - podkreślił w Polskim Radiu 24 rzecznik PiS Rafał Bochenek. 
Rafał Bochenek
Rafał Bochenek Foto: PR24/AK

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory w 2023 roku, to 13. i 14. emerytura będą świadczeniem stałym. Ten pomysł krytykują politycy opozycji, którzy mówią o "kupowaniu wyborców" i "rozdawaniu pieniędzy na prawo i lewo".

- To, co mówi opozycja, jest świństwem. To jest obrzydliwe. Nie wyobrażam sobie, żeby ludziom, którzy przez lata budowali nasz kraj, którzy angażowali się w pracę na rzecz dobra wspólnego - pracując na etatach, w różnych firmach, wykonując różne zawody - nie zrekompensować tego zaangażowania i nie wesprzeć ich, zwłaszcza teraz, w tym trudnym czasie, 13. i 14. emeryturą. To jest przywrócenie godności i szacunku tym ludziom. To jest to, co PiS zawsze robiło i będzie robić. A to, co mówi opozycja, jest obrzydliwe i nawet nie chcę tego komentować - zaznaczył Rafał Bochenek.

Jego zdaniem postawa opozycji "pokazuje, jak politycy Platformy Obywatelskiej, PSL-u, Polski 2050 traktują ludzi pracy". - Ludzi, którzy budowali naszą ojczyznę, którym państwo polskie powinno zapewnić godne warunki życia. A przez lata, za czasów rządów Donalda Tuska i PSL-u, proponowano waloryzację na poziomie 5 zł. Moje babcie śmiały się, że kiedy dostawały listy z ZUS o waloryzacji, to znaczek na list kosztował więcej niż ta waloryzacja - podkreślił rzecznik PiS.

Przypomniał również, że w czasie rządów PO-PSL podniesiono wiek emerytalny. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
16:15 PR24 2022_12_13-07-07-29.mp3 Rafał Bochenek o emeryturach (24 pytania - Rozmowa poranka) 

***

Audycja: "24 pytania - Rozmowa poranka"
Prowadzi: Dorota Kania
Gość: Rafał Bochenek (rzecznik PiS)
Data emisji: 13.12.2022
Godzina emisji: 7.06

bartos/kor

Zobacz także

Zobacz także