more_horiz

"Prawda nie ma dla niego znaczenia". Marek Ast o słowach Tuska dot. bezpieczeństwa Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2023 08:40
- Donald Tusk chce zaklinać rzeczywistość, kieruje te słowa do swojego twardego elektoratu, do członków Platformy Obywatelskiej, Polacy w te zapewnienia nie wierzą - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Ast (Prawo i Sprawiedliwość).

Lider PO Donald Tusk mówił w niedzielę w Mińsku Mazowieckim o badaniach opinii publicznej dotyczących poczucia bezpieczeństwa Polaków. - Mimo ich gigantycznej propagandy, więcej Polek i Polaków wskazało Koalicję Obywatelską jako tę partię, pod której rządami Polska będzie bezpieczniejsza. W związku z tym uroczyście ogłaszam, że przejmuję hasło PiS "Bezpieczna przyszłość Polaków" w imieniu wszystkich Polek i Polaków - powiedział Tusk.

"Bezpieczna przyszłość Polaków"

Marek Ast skomentował tę wypowiedź i, jak zauważył, hasło "Bezpieczna przyszłość Polaków" staje się obecnie tym bardziej aktualne ze względu m.in. na to, co dzieje się na Lampedusie i stosunek do tego przewodniczącej Komisji Europejskiej i powracający temat de facto przymusowej relokacji migrantów. Poseł wspomniał także o publikacji dokumentu pokazującego, jaka była doktryna obronna państwa polskiego za rządów PO. - To wszystko skłania do dyskusji o tym, kto jest gwarantem bezpieczeństwa na przyszłość - zaznaczył.

"Tusk chce buntować Polaków"

- Donald Tusk po raz kolejny potwierdza, że prawda nie ma dla niego jakiegokolwiek znaczenia, po raz kolejny chce buntować Polaków. Obrona polskiej granicy na linii Wisły, oddanie prawie połowy kraju pod wpływy rosyjskie w razie agresji jest ewidentnym skandalem i pokazuje filozofię PO, którą kierował się Tusk i Platforma Obywatelska: wykonywanie poleceń płynących z Berlina. To był czas resetu stosunków z Rosją pod dyktando Angeli Merkel - przypominał gość audycji.

Zobacz również na i.pl: Jak powinno wyglądać logo Platformy Obywatelskiej? Premier Mateusz Morawiecki ujawnia to w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości

Do słów przewodniczącego PO odnieśli się przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. - Nie można dopuścić do władzy tak nieodpowiedzialnych i nieobliczalnych ludzi jak politycy PO. My, Polacy, nie możemy liczyć na taką władzę. To oni chcą na pastwę Rosjan oddać ogromną część naszego kraju, która broniona jest przez naszych żołnierzy. Musimy bronić dobrego mienia Polski - to nasz obowiązek - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Zobacz również na niezalezna.pl: Poseł Platformy Obywatelskiej: Trzeba wpuszczać migrantów od strony Białorusi

Posłuchaj
13:11 _PR24_AAC 2023_09_25-07-08-09.mp3 Marek Ast o słowach Donalda Tuska ws. bezpieczeństwa Polski (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: 24 pytania - Rozmowa poranka

Prowadzący: Paweł Zieliński

Gość: Marek Ast

Data emisji: 25.09.2023

Godzina emisji: 7.08

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także