more_horiz

Niemcy ingerują w sprawy Polski. Czarnecki komentuje

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 08:55
- Do tej pory były święte reguły w Parlamencie Europejskim, które zakładały, że nie może być żadnych debat poświęconych krajowi, w którym trwa kampania wyborcza - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS. Ryszard Czarnecki ocenił, że Niemcy ingerują w sprawy przeciwko Polsce, a przykładów na to jest mnóstwo.
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24

"Donald Tusk obraża Polaków. Okupację niemiecką nazywa »kulturą Zachodu«" - słyszymy w nowym spocie PiS. Partia zarzuca liderowi PO chęć wprowadzenia "niemieckich porządków".

Przy tej okazji na antenie Polskiego Radia 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki odniósł się do prób ingerowania w niemieckich polityków w sprawy samej Polski, jak i trwającej kampanii wyborczej.

- Nie dotyczy to tylko głównej partii rządzącej, czyli socjalistów, ale również chociażby Zielonych, którzy są w koalicji rządzącej i mają resort spraw zagranicznych w europarlamencie, w którym teraz jestem. Wypowiadają się bardzo przeciwko Polsce.

Ryszard Czarnecki przypomniał, że wiceprzewodnicząca europarlamentu Katarina Barley, też z socjalistów, chciała, jak  cytował: "Polskę zagłodzić", czyli odciąć od unijnych pieniędzy.  - Również politycy CDU, jak pan Manfred Weber bardzo mocno atakują Polskę. Pani Ursula von der Leyen przecież życzyła Tuskowi zwycięstwa - wyliczał Czarnecki.

- Warto dodać, że ta sama przewodnicząca Komisji Europejskiej w przeddzień wyborów we Włoszech życzyła zwycięstwa lewicy i liberałom, co wywołało bardzo ostrą reakcję opinii politycznej. We Włoszech nawet przedstawiciele partii opozycyjnych wobec premier Meloni zaprotestowali, mówiąc, że to ingerencja w wewnętrzne sprawy Italii - mówił eurodeputowany.

Planowana debata o tzw. aferze wizowej

Kolejnym przykładem tej ingerencji według europosła jest fakt, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, 4 października, w środę może odbyć się specjalna debata w europarlamencie w Strasburgu poświęcona kwestiom tak zwanej afery wizowej.

 - Do tej pory były święte reguły w Parlamencie Europejskim, które zakładały, że nie może być żadnych debat poświęconych krajowi, w którym trwa kampania wyborcza - podkreślał Czarnecki.

W rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 poruszono także kwestie kryzysu migracyjnego w Europie.

Czytaj też:

Posłuchaj
12:34 PR24_mp3 2023_09_26-07-33-29.mp3 Rozmowa z Ryszardem Czarneckim, europosłem Prawa i Sprawiedliwości (Polskie Radio 24)

Audycja: Rozmowa Poranka

Prowadzący: Dorota Kania

GośćRyszard Czarnecki (europoseł PiS)

Data emisji: 26.09.2023

Godzina emisji: 07.35

PR24/mn

Zobacz także

Zobacz także