Unia Europejska oczami amerykańskich studentów

Co amerykańscy studenci wiedzą o Unii Europejskiej? Jak postrzegają współpracę na Starym Kontynencie? O tym w Konfrontacjach Idei mówili Izabela Kantor, Michael Mulligan i Khushbu Patel – amerykańscy studenci, którzy odbywają staż w Parlamencie Europejskim.

2017-11-25, 09:33

Unia Europejska oczami amerykańskich studentów
mat. ilustracyjne. Foto: Thijs ter Haar Follow / flickr.com / CC BY 2.0

Posłuchaj

25.11.17 Unia Europejska oczami amerykańskich studentów
+
Dodaj do playlisty

Jak mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 Khushbu Patel, podczas studiów politologicznych w Stanach Zjednoczonych, nie miała zbyt wielu zajęć, które odnosiłyby się do projektu, jakim jest Unia Europejska. – Zanim przyjechałam na staż, wiedziałam, że UE składa się z wielu państw członkowskich. Nie wiedziałam jednak, jakie to są kraje, nie wiedziałam też, jak funkcjonuje organizacja – wskazywała.

– Miałem zajęcia o Unii Europejskiej, miałem wyobrażenie, jak to wszystko wygląda. Jednak UE postrzegałem w pewnym sensie przez pryzmat NATO. Wydawało mi się, że dla poszczególnych krajów ich tożsamość jest najważniejsza (…). Hiszpania, Niemcy, Francja czy Polska to indywidualne państwa, które są związane przez różnego rodzaju organizacje i ich instytucje – mówił z kolei Michael Mulligan.

Izabela Kantor, potomkini polskich imigrantów, wiedzę o Unii Europejskiej wyniosła przede wszystkim z polskiej szkoły, do której uczęszczała w USA. – Wiedziałam, jakie instytucje działają w ramach UE, wiedziałam, że Warszawa uczestniczy w tym projekcie. Jednak myślałam o Unii, przed stażem w PE, przede wszystkim w kontekście Polski, a nie funkcjonowania organizacji jako całości – relacjonowała gość PR24.

Więcej w całej audycji.

REKLAMA

Gospodarzem Konfrontacji Idei był Zdzisław Krasnodębski, europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości.  

Polskie Radio 24/zz

Konfrontacje Idei w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

REKLAMA

Data emisji: 25.11.17

Godzina emisji: 8.33

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej