more_horiz

Jak działa rosyjska dezinformacja? Rozmowa z dr Michałem Markiem

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 21:47
Rosja cały czas posługuje się dezinformacją związaną z wojną na Ukrainie. Propaganda jest kierowana zarówno na użytek wewnętrzny, jak i do innych państw. Na ten temat w Polskim Radiu 24 mówił dr Michał Marek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Kreml
KremlFoto: aarrows/ Shutterstock

- Jeżeli chodzi o rosyjski rynek wewnętrzny, to kluczowe nadal pozostaje objaśnianie Rosjanom tego, że nie udało się zrealizować podstawowych zamierzeń tak zwanej operacji specjalnej. Te działania są rozwijane w tym kierunku, aby stymulować dalsze poparcie dla wojny w społeczeństwie, aby konsolidować społeczeństwo - w obliczu kryzysu gospodarczego, w obliczu strat na froncie, ale konsolidować przede wszystkim wokół Putina, wokół silnej jednostki. Tak, aby rosyjskie społeczeństwo nadal popierało wojnę, żeby było gotowe do bezpośredniego w niej uczestnictwa - podkreślił dr Michał Marek. 

- Władzom Rosji chodzi o stabilizację sytuacji społeczno-politycznej w kraju i budowę warunków do tego, aby pozyskiwać kolejnych poborowych. To kluczowe cele, jeśli chodzi o propagandę rosyjską na użytek wewnętrzny - dodał ekspert. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:56 PR24 2023_01_04-20-33-33.mp3 dr Michał Marek o rosyjskiej dezinformacji (Spojrzenie na Wschód) 

***

Audycja: "Spojrzenie na Wschód"

Prowadzący: Antoni Opaliński 

Gość: dr Michał Marek (Uniwersytet Jagielloński) 

Data emisji: 4.01.2023

Godzina: 20.33

PR24

Zobacz więcej na temat: Rosja pr24 propaganda

Zobacz także

Zobacz także