Problemy ze słuchem kłopotem społeczeństwa

Problemy ze słuchem oznaczają trudności z właściwym porozumiewaniem się z innymi ludźmi. W audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja o kłopotach z narządem słuchu, a także jego przyczynach i następstwach, mówili Jarosław Widomski z Fundacji GEERS Dobry Słuch i Paulina Bachora, protetyk słuchu.

2017-11-14, 21:00

Problemy ze słuchem kłopotem społeczeństwa
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Posłuchaj

14.11.17 Problemy ze słuchem kłopotem społeczeństwa
+
Dodaj do playlisty

– Immanuel Kant mawiał, że brak wzorku oddziela nas tylko od rzeczy, a brak słuchu odcina nas od ludzi – mówił na naszej antenie Jarosław Widomski. – Nasza działalność to potwierdza. Rzeczywiście jest tak, że jeżeli wada słuchu jest nieleczona, ktoś cierpi naprawdę na poważny niedosłuch, to szalenie trudno jest mu się komunikować. Taka osoba jest odcięta od świata – dodawał gość Polskiego Radia 24.

Jak wynika z badań, aż 77 procent Polaków powyżej 60. roku życia wskazuje na to, że ma problemy ze słyszeniem. – Tymczasem, problem zdiagnozowany jest jedynie u 31 procent osób w tym wieku – zauważył Jarosław Widomski. – Dlatego robimy wszystko, by zmotywować ludzi do tego, by się przebadali – dodawał.

Problemy ze słuchem to nie tylko problem dojrzałych osób. Kłopoty dotyczą coraz młodszych ludzi. – Z każdym dniem życia "ubywa nam pewnych częstotliwości", zanikają komórki słuchowe – zaznaczyła Paulina Bachora. Wśród seniorów natomiast problemy ze słyszeniem pogłębiają inne schorzenia, a także niektóre medykamenty. – To mogą być np. leki na nadciśnienie albo cukrzyca – mówiła ekspertka.

Więcej w całej rozmowie.

REKLAMA

Gospodarzem programu był Maciej Woźniakiewicz.

Polskie Radio 24/zz

_____________________

Społeczeństwo obywatelskie: Reaktywacja w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

REKLAMA

Data emisji: 14.11.17

Godzina emisji: 20.35


Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej