X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Główny Inspektor Sanitarny: Brak szczepień to ogromne zagrożenie dla życia Polaków

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 21:36
– To niewątpliwie zamach na zdrowie Polaków – tak do pomysłu zniesienia obowiązku szczepień odniósł się Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny. W audycji „Kulisy Spraw” rozmowa o projekcie ustawy, który od dłuższego czasu budzi wśród Polaków głębokie kontrowersje. Pomimo wielu sprzeciwów pracami nad dokumentem zajmują się w Sejmie dwie komisje.
Audio
  • 17.10.18 Jarosław Pinkas: „Szczepienia są bezpieczne, bo sprawdzają się już od 200 lat (…)”.
Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny
Jarosław Pinkas, Główny Inspektor SanitarnyFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jarosław Pinkas podkreślił, że działalność ruchów antyszczepionkowych i projekt ustawy o zniesieniu obowiązkowych szczepień przypadły na bardzo zły moment. Wskazał, że migracje, „pochód” m.in. odry w kierunku Polski, a także brak stosowania szczepionek na Ukrainie powodują ogromne zagrożenie dla zdrowia naszych rodaków.

– Z tych właśnie względów nie możemy pozwolić sobie na to byśmy nie zachowali odpowiedniego bezpieczeństwa. Do niedawna nikomu nie przeszkadzało to, że szczepienia są obligatoryjne, było to coś zupełnie naturalnego. Traktowano je jako jedno z największych dobrodziejstw, które dostaje się od państwa. Nagle coś się zmieniło – podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Ze strony osób sprzeciwiających się obowiązkowym szczepieniom, w kierunku lekarzy, padają zarzuty, że próbują oni doprowadzić do depopulacji polskiego społeczeństwa lub że zlecają szczepienia, bo czerpią korzyści ze współpracy z firmami farmaceutycznymi. – Należy ufać profesjonalistom. My, jako lekarze, nie mamy złych intencji. Zaręczam, że nie jesteśmy również na pasku firm farmaceutycznych produkujących szczepionki – dodał Jarosław Pinkas.

Główny Inspektor Sanitarny podkreślił, że w tej chwili nie ma w Polsce zagrożenia epidemicznego, gdyż wyszczepialność wynosi ponad 95 proc. Zaznaczył, że zdecydowana część społeczeństwa jest świadoma i racjonalnie podchodzi do kwestii szczepień.

– Jednak wśród niektórych osób narodził się problem, który polega na tym, że nie do końca potrafią korzystać z wiedzy i nauki. Mamy w tym momencie do czynienia z przypadkami śmierci na Ukrainie z powodu odry. Z tego samego powodu były już pierwsze zgony na Zachodzie. Boję się, że jeżeli nie zajmiemy zdecydowanego stanowiska w sprawie szczepień, to za kilka lat pojawi się kłopot. Praca epidemiologów, pediatrów i neonatologów polega na tym, by nie doprowadzić do zagrożenia – powiedział Jarosław Pinkas.

Audycję „Kulisy Spraw” prowadził Piotr Nisztor.

Polskie Radio 24/db

---------------------------

Data emisji: 17.10.2018

Godzina emisji: 19.10  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O Sobie Samych. Ekspert o ruchach antyszczepionkowych

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2018 13:35
Przedstawiciele ruchów antyszczepionkowych przekonują, że obowiązkowe szczepienia nie wpływają korzystnie na dzieci. Czy rzeczywiście tak jest? Jakie zagrożenie niesie za sobą nieszczepienie najmłodszych? O tym w audycji O Sobie Samych mówił dr Jerzy Gryglewicz, ekspert ds. służby zdrowia z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy grozi nam epidemia odry?

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 13:47
Chorych na odrę przybywa w całej Europie. Kto jest najbardziej narażony na zachorowanie i jak się bronić przed epidemią?
rozwiń zwiń