more_horiz

"Obrazy Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny". Dariusz Karłowicz o szczegółach wyjątkowego projektu

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022 20:46
- W tradycji zachodniej malarstwa tak jest, że wielkie tematy posiadają kolejne formy wyrazu - mówił w Polskim Radiu 24 Dariusz Karłowicz (Teologia Polityczna). 
Organizatorzy wernisażu to Fundacja Świętego Mikołaja, redakcja Teologii Politycznej, Instytut Kultury św. Jana Pawła II na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie.
Organizatorzy wernisażu to" Fundacja Świętego Mikołaja, redakcja Teologii Politycznej, Instytut Kultury św. Jana Pawła II na Papieskim Uniwersytecie św. Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie.Foto: Fot.: Wojciech Latawiec/Teologia Polityczna

Instytut Kultury św. Jana Pawła II w Rzymie, Fundacja Świętego Mikołaja oraz redakcja Teologii Politycznej zorganizowały wernisaż obrazów Jezusa Miłosiernego namalowanych według wskazówek, które otrzymała w objawieniach św. s. Faustyna Kowalska.

Wystawa "Obrazy Jezusa Miłosiernego według wizji s. Faustyny" odbyła się w minioną środę, 9 listopada w krużgankach klasztoru Ojców Dominikanów przy ul. Stolarskiej w Krakowie. 

Wydarzenie stało się okazją do rozmowy na temat współczesnej sztuki sakralnej. O szczegółach przedsięwzięcia, prawdach wiary katolickiej wyrażonej za pomocą sztuki mówił Dariusz Karłowicz, kurator wyjątkowej wystawy. 

Więcej w nagraniu. 

 

Posłuchaj
22:34 PR24 2022_11_13-19-05-59.mp3 Dariusz Karłowicz gościem Filipa Memchesa ("Życie z duszą czy bez")

 ***

Audycja: "Życie z duszą czy bez"

Prowadzący: Filip Memches 

Gość: Dariusz Karłowicz (Teologia Polityczna)

Data emisji: 13.11.2022

Godzina emisji: 19.05

kmp/pp

Zobacz także

Zobacz także