more_horiz

Dziedzictwo nauczania Benedykta XVI. Ks. dr Skrzypczak: opatrzność Boża była wobec niego bardzo wymagająca

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2023 20:00
- W swojej książce podkreślam, że Benedykt Józef Ratzinger był konsekwentny wobec samego siebie, stawiał przed sobą ogromne wymagania, ale dlatego, że Bóg stawiał go wielokrotnie w sytuacjach trudnych, które wymagały od niego i decyzji, i poświęceń - podkreślił w Polskim Radiu 24 ks. dr Robert Skrzypczak, wykładowca Akademii Katolickiej w Warszawie.
Papież Benedykt XVI
Papież Benedykt XVI Foto: Alessia Pierdomenico/Shutterstock

Gość PR24 jest autorem książki o papieżu Benedykcie XVI "Wymagający papież".

- Ktoś mi zwrócił uwagę, że posłużyłem się mało komercyjnym tytułem, że to nie jest zachęcające, że papież Benedykt wcale nie wyglądał na wymagającego, że był raczej łagodny albo pancerny, jak chcieli niektórzy - podkreślił ks. Robert Skrzypczak.

- Natomiast był bardzo wymagający, ale w stosunku do samego siebie. Dlatego w tej książce właśnie to podkreślam: że Benedykt Józef Ratzinger był konsekwentny wobec samego siebie, stawiał przed sobą ogromne wymagania, ale dlatego, że Bóg stawiał go wielokrotnie w sytuacjach trudnych, które wymagały od niego i decyzji, i poświęceń - dodał kapłan. 

Jak zaznaczył, "patrząc przez okulary wiary - jak mówił Benedykt XVI - opatrzność Boża była wobec niego bardzo wymagająca".

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:34 PR24 2023_04_09-19-05-05.mp3 Życie z duszą czy bez - 9.04.2023 

***

Tytuł audycji: "Życie z duszą czy bez"
Prowadzący: Filip Memches
Gość: ks. dr Robert Skrzypczak (Akademia Katolicka w Warszawie) 
Data emisji: 9.04.2023
Godzina emisji: 19.06

PR24

Zobacz także

Zobacz także