more_horiz

Ks. Paweł Rytel-Andrianik: wiara pomaga przetrwać trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 22:25
- Jezus wychowywał swoich uczniów poprzez kryzysy, a Boże Narodzenie które nadchodzi, to wyciągniecie nas z kryzysów – mówił w PR24 ksiądz Paweł Rytel-Andrianik, doktor nauk biblijnych, rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski. 
Audio
  • Ks. Paweł Rytel-Andrianik o przesłaniu Jezusa (Nos Kleopatry)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/CURAphotography

Gość PR24 mówił, że miejsce narodzin Mesjasza, zgodnie z przepowiednią proroków, powinno być w Betlejem, bo jest to potomek Dawida. - Dlatego tam urodził się Jezus. Stało się to w żydowskiej rodzinie Marii i Józefa. Gdy był dorosły, przyjął chrzest z rąk Jana Chrzciciela - powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik. 

"Trudne czasy"

Stanisław Moniuszko 1200.jpg
Moniuszko i jego Boże Narodzenie

- Jezus urodził się w trudnych czasach bo sam Izrael był pod panowaniem rzymskim, a sytuacja polityczno-religijna była trudna. To pokazuje, że Jezus nie boi się trudności – mówił rzecznik KEP. 

Przypomniał, że Jezus wychował się w Nazarecie, a było to miasto dla rzezimieszków, gdzie wysyłano ludzi po wyrokach. - To jest nadzieje dla każdego z nas – zaznaczył.  

"Cud w Legnicy"

Podkreślił, że Jezus stał się ciałem, wziął na siebie ludzkie cierpienie, by pokazać jak Bóg nas umiłował i jest wśród nas. - Dowodem są wydarzenia eucharystyczne np. w Sokółce czy Legnicy, gdzie w czasie Bożego Narodzenia znaleziono komorę serca człowieka w agonii – mówił.

Ksiądz Paweł Rytel-Andrianik podkreślił, że to co pomaga przetrwać trudne czasy to wiara. To ona pomagała w czasie wojen i komunizmu. 

 

************

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji

Audycja: "Nos Kleopatry"
Prowadzący: Agnieszka Kamińska
Gość: ksiądz Paweł Rytel-Andrianik
Data emisji: 20.12.2019
Godzina emisji: 22.05


Zobacz także

Zobacz także