X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wydarzenia polonijne w Ameryce Północnej sparaliżowane przez koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2020 07:58
Stany Zjednoczone od kilku tygodni są centrum światowej pandemii koronawirusa. Powoduje to, że zamrożeniu uległy relacje społeczne. Także w Kanadzie obowiązują zaostrzone restrykcje. W obu tych krajach polonijna aktywność została wstrzymana. Jak w tym trudnym czasie radzą sobie nasi rodacy za Oceanem?
Audio
Członkowie Polonii w strojach tradycyjnych, Chicago, Illinois, USA.
Członkowie Polonii w strojach tradycyjnych, Chicago, Illinois, USA.Foto: Shutterstock

Z powodu zaostrzonych środków bezpieczeństwa odwołane zostały koncerty, festiwale oraz spotkania. W okresie wiosennym i letnim to właśnie do Ameryki Północnej z Polski przyjeżdżały teatry, muzycy, a także organizowano przeglądy filmów.

flaga Polska 1200x660.jpg
Aktywność polonijna w dobie pandemii koronawirusa

Jak życie kulturalne Polonii w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie będzie wyglądało w najbliższych tygodniach? O tym mówił Zygmunt Rygiel, wieloletni organizator imprez filmowych i teatralnych.

------------------------------

O rok została przełożona XII edycja Festiwalu Kultury Kresowej w Jarosławiu na Podkarpaciu. Wydarzenie, które odbywało się pod koniec wakacji, przyciągało rzesze miłośników Kresów Wschodnich. Z organizatorką imprezy, Elżbietą Rusinko rozmawiała Iwona Piętak.  

Ze względu na pandemię uroczystości Święta Narodowego Trzeciego Maja w wielu miejscach na świecie zostały rozłożone w czasie tak, by dochować zasad społecznej izolacji. Jak ten dzień upamiętniła Polonia?

Nad Wilnem przeszła potężna wichura. Gwałtowne załamanie pogody spowodowało wiele szkód, także na terenie zabytkowego cmentarza bernardyńskiego, który jest jedną z najstarszych nekropolii na świecie. Informacje w tej sprawie zebrał Kamil Zalewski.

W audycji nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji polonijnych z ostatnich dni, które zebrała i zaprezentowała Maria Furdyna.

***

Audycja: "Polacy w świecie"
Prowadzący: Edyta Poźniak 
Data emisji: 16.05.2020
Godzina emisji: 07.05

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zapomniana przedwojenna polska firma, której produkty znamy wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 08:00
- Magnetowidy "Pioner" czy radioodbiorniki "Mińsk" są to wszystko rozbudowane wersje polskiego radia "Elektrit" - mówił w magazynie Tomasz Kuba Kozłowski z Warszawskiego Domu Spotkań z Historią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Polonii i Polaków za Granicą. "Jestem dumny, bo jestem Polakiem"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2020 08:51
2 maja obchodzimy Dzień Polonii i Polaków za Granicą. To święto około 20 milionów osób mieszkających poza granicami kraju i przyznających się do polskich korzeni. Jego celem jest umacnianie poczucia jedności wszystkich rodaków i pomoc w zachowaniu świadomości narodowej. 
rozwiń zwiń