X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Litwa: Polacy przegranymi w wyborach do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 07:53
Lider Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) Waldemar Tomaszewski zapowiedział, że ustąpi ze stanowiska prezesa partii. W niedzielnych wyborach do litewskiego Sejmu AWPL-ZChR nie przekroczyła progu wyborczego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Wojciech Pacewicz

Przedstawiciele partii zasiadali w litewskim Sejmie przez dwie kadencje, po wyborach w 2012 i 2016 roku. W głosowaniu 11 października AWPL-ZChR uzyskała 4,82 proc. poparcia i nie przekroczyła 5-procentowego progu wyborczego.


mid-epa08735199 (1).jpg
Konserwatyści wygrywają wybory na Litwie. AWPL nie przekroczył progu wyborczego

Na Litwie obowiązuje mieszana ordynacja wyborcza: 70 posłów w 141-osobowym jednoizbowym parlamencie wybieranych jest z list partyjnych, a 71 – w okręgach jednomandatowych. AWPL-ZChR nie przekroczyła progu wyborczego startując jako partia w okręgach wielomandatowych, ale jej kandydaci zdobyli dwa mandaty w okręgach jednomandatowych. W odbywającej się za dwa tygodnie drugiej turze będą walczyć o dwa kolejne. 

"Szkoda, że zabrakło tak niewielu głosów" do przekroczenia progu wyborczego – powiedział  Tomaszewski. "Jako lider partii i szef sztabu wyborczego biorę na siebie pełną odpowiedzialność” - dodał.  


Posłuchaj
23:22 PR24_MPLS 2020_10_17-07-06-00.mp3 Polacy przegranymi w wyborach do litewskiego Sejmu (Polacy w świecie)

 

Polacy do litewskiego Sejmu startowali też z list innych partii. Mandat udało się zdobyć Ewelinie Dobrowolskiej z liberalnej Partii Wolności (LP) oraz Tomasowi Tomilinasowi z Litewskiego Związku Rolników i Zielonych (LVZS). 

Druga tura wyborów na Litwie odbędzie się 25 października. 

Więcej w relacji Kamila Zalewskiego. 

***

Audycja: "Polacy w świecie"
Prowadzący: Maria Furdyna
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 07.06

PR24

Zobacz więcej na temat: Litwa Polonia wybory

Czytaj także

Wybory parlamentarne na Litwie. Udział w głosowaniu wezmą również Polacy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 07:55
Litwini w niedzielę wybiorą parlament. W wyborach wezmą udział również Polacy posiadający litewskie obywatelstwo. Nasi rodacy mają swoich reprezentantów w litewskim parlamencie, którymi jest 8 posłów związanych z Akcją Wyborczą Polaków na Litwie-Związkiem Chrześcijańskich Rodzin. Więcej o wyborach do litewskiego parlamentu w audycji "Polacy w świecie".
rozwiń zwiń