X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stanisław Szarzyński: w tym roku zbiórka na lwowskie cmentarze odbywa się na mniejszą skalę

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2020 09:26
- Jak co roku, mimo pandemii, zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy i datków. Trafią one do tych, którzy sprawują opiekę nad grobami wojskowymi we Lwowie - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szarzyński, prezes Stowarzyszenia Pamięci Polskich Termopil i Kresów im. ks. B. Mireckiego w Przemyślu. 
Audio
  • S. Szarzyński o zbiórce zniczy na cmentarze we Lwowie ("Polacy w świecie")
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

Znicze na polskie cmentarze na Ukrainie oraz datki na ich zakup zbiera od kilku tygodni Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu. Akcja odbywa się na znacznie mniejszą skalę, niż w poprzednich latach, z powodu epidemii koronawirusa, ale udało się już przekazać zebrane światełka za wschodnią granicę.

1200_cmentarz_shutterstock.jpg
Przez najbliższe dni cmentarze będą zamknięte. Rzecznik KEP: módlmy się za naszych bliskich zmarłych w domach

Pomagają w tym nasi rodacy z Ukrainy, m.in. są to przedstawiciele polskich organizacji oraz księża, którzy przyjeżdżają do Przemyśla po odbiór zniczy. - Ciężko jest teraz Polakom na Ukrainie z powodu sytuacji epidemiologicznej. Kolejki na granicy powodują, że rezygnują z wizyt - powiedział Stanisław Szarzyński, gość PR24.

Jak powiedział, w tym roku nie ma możliwości wyjazdu polskich miłośników dawnych Kresów z Przemyśla, z powodu sytuacji epidemicznej. Przypomniał jednocześnie, że zbierane znicze będą systematycznie przekazywane Polakom z Ukrainy również po 1 listopada. Oprócz tego prowadzona jest zbiórka pomocy rzeczowej dla polskich rodzin pozostających w trudnej sytuacji materialnej.


Posłuchaj
21:54 PR24_MPLS 2020_10_31-07-08-00 (1).mp3 S. Szarzyński o zbiórce zniczy na cmentarze we Lwowie ("Polacy w świecie")

Audycja: "Polacy w świecie"

Prowadząca: red. Maria Furdyna

Data emisji: 31.10.2020

Godzina: 07.06 

Czytaj także

We Lwowie i Wilnie chronią wspomnienia

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2017 12:40
Polskie Radio Lwów i Radio znad Wilii starają się zachować dla potomności wspomnienia Polaków, którzy mieszkają lub mieszkali w okolicach Lwowa lub na Litwie. To najcenniejsze pamiątki, bo pamietających dawne czasy jest coraz mniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Centrum Ekumeniczne św. Jana Pawła II we Lwowie. Jest decyzja ws. budowy

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2020 13:46
We Lwowie powstanie Centrum Ekumeniczne św. Jana Pawła II. Będą tam organizowane spotkania religijne i wydarzenia edukacyjne. Archidiecezja Lwowska zabiegała o stworzenie ośrodka od 2012 roku.
rozwiń zwiń