X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen: pandemia nie przeszkodziła w corocznej pomocy rodakom

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 09:00
- W czasach pandemii koronawirusa przekazywanie paczek jest inne niż zwykle. Akcja prowadzona jest z zachowaniem większej ostrożności - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Krzemiński ze Stowarzyszenia Odra-Niemen.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/New Africa

Tematem audycji była między innymi akcja "Rodacy Bohaterom". - My jako Stowarzyszenie odnajdujemy przede wszystkim miejsca na Litwie, ale i poza nią, gdzie są Polacy. Obserwujemy czego potrzebują i staramy się ich potrzeby realizować - wyjaśnił Krzysztof Krzemiński.

Dodał, że to akcja, która zrzesza wiele organizacji i dzięki temu, jak podkreślił, udało się też zebrać np. wiele przyborów szkolnych, które trafią do szkół.

"Paczka w umówionym miejscu"

litwa wybory 1200 pap.jpg
Polonia na Litwie liczy na zmiany. Politolog analizuje umowę koalicyjną

- W czasie pandemii akcja pomagania jest utrudniona. Poprzednie edycje polegały na tym, że trafialiśmy z paczkami do gospodarstw domowych, dziś z kolei, stosując wszelkie środki zabezpieczające czyli maseczki, rękawiczki i płyny dezynfekujące, zostawiamy paczkę w umówionym miejscu, a ktoś ją po prostu odbiera - dodał.

Prezes Stowarzyszenia Odra-Niemen zauważył też, że akacja "Rodacy Bohaterom" jest akcją cykliczną, a transport darów który przyjeżdża, wspiera Polska Fundacja Narodowa. Przeważnie akcja rozpoczyna się już w listopadzie.

- Zwiększamy ilość produktów z roku na rok co oznacza, że pomoc jest coraz bardziej potrzebna, ale z drugiej strony, docieramy do coraz szerszych środowisk. Reakcje są znakomite, dajemy ludziom poczucie iż nie są sami, także w czasach pandemii koronawirusa - powiedział Krzysztof Krzemiński.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy.

Posłuchaj

23:08 _PR24_AAC 2020_12_12-07-06-25.mp3 K. Krzemiński o pomocy rodakom na Litwie ("Polacy w świecie")

Audycja: "Polacy w świecie"

Prowadzący: Edyta Poźniak

Gość: Krzysztof Krzemiński (Stowarzyszenie Odra-Niemen)

Data emisji: 12.12.2020

Godzina: 07.06

 

Czytaj także

Polskie szkoły na Litwie. Nauka stacjonarna ruszyła we wszystkich placówkach

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 09:00
- Szkoły na Litwie dostały pomoc z Polski, dotarły między innymi podręczniki. Dużych różnic programowych w nauce w obu krajach nie ma - mówił w rozmowie z Kamilem Zalewskim Józef Kwiatkowski, prezes Stowarzyszenia Nauczycieli Szkół Polskich na Litwie "Macierz Szkolna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polka ministrem sprawiedliwości Litwy. Jako główny cel stawia sobie przyjęcie ustawy o mniejszościach narodowych

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2020 14:44
- Pomogłoby to rozwiązać część problemów litewskich Polaków - tak na temat znaczenia wprowadzenia ustawy o mniejszościach narodowych na Litwie powiedziała Ewelina Dobrowolska, minister sprawiedliwości tego kraju.
rozwiń zwiń