X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Masowe testy na koronawirusa na Słowacji. Pomagają polscy lekarze

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2021 08:15
Polscy medycy pomagają w testach na koronawirusa na Słowacji. Ich udział w ogólnonarodowym badaniu przesiewowym zaproponował premier Mateusz Morawiecki.
Zastępca dyrektora ds. medycznych w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA dr n. med. Artur Zaczyński (C-L) po wylądowaniu na lotnisku w Bratysławie
Zastępca dyrektora ds. medycznych w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA dr n. med. Artur Zaczyński (C-L) po wylądowaniu na lotnisku w BratysławieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Ponad dwustu lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych przeprowadza testy antygenowe w Bratysławie i przygranicznych regionach Słowacji.

Żegnając wylatujących z Polski medyków, premier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że współpraca międzynarodowa pomoże w szybszym zwalczeniu pandemii. "Trudno sobie wyobrazić cięższy czas, który dotknął Europę i Grupę Wyszehradzką. Polska, Słowacja, Czechy i Węgry współpracują na wielu polach. Razem jesteśmy silniejsi" - podkreślił premier.


lecom 1200.jpg
Polscy medycy pomogą Słowakom. Premier: solidarność to marka eksportowa Polski

Podziękowania

Z kolei szef słowackiego rządu Igor Matovicz, który przywitał wolontariuszy na lotnisku w Bratysławie, podziękował Polakom za pomoc: "Dziękuję polskim medykom, że przybyli z pomocą. Pragnę też podziękować polskiemu premierowi za ten gest" - powiedział Igor Matovicz.

Badania będą powtarzane w powiatach z największym odsetkiem zakażeń. Zaświadczenie o negatywnym wyniku testu będzie zwalniało z obowiązku przestrzegania zakazu wychodzenia z domu.

W audycji także między innymi o nowym prezydencie USA, Joe Bidenie oraz o pamiątkowym medalu kolekcjonerskim, którego sprzedaż wspomoże Cmentarz na wileńskiej Rossie.


Posłuchaj
22:31 _PR24_AAC 2021_01_23-07-06-33.mp3 Polska pomoc na Słowacji ("Polacy w świecie")

Audycja: "Polacy w świecie"

Prowadzący: Maria Furdyna

Data emisji: 23.01.2021

Godzina: 07.06 


Czytaj także

Szczepienia na COVID-19. Poseł PO: potrzeba jasnej informacji na temat terminów

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 18:22
- Trzeba powiedzieć jednoznacznie, kiedy wszystkie grupy będą szczepione. Bardzo ciężko trafić z informacją do seniorów, dlatego potrzebna jest jasna deklaracja. Chodzi o to, żeby precyzyjna informacja do nich dotarła, ponieważ ludzie mają wielkie oczekiwania - powiedział o sytuacji szczepień poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepienia na COVID-19. Prof. Gut: tam, gdzie wierzono w rzetelność dostawcy, teraz są problemy

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2021 21:16
- Na szczęście dawki podzielono tak, że każdy na pewno otrzyma dwa szczepienia. Tam jednak, gdzie wierzono w rzetelność dostawcy i używano wszystko do pierwszych dawek, teraz są spore problemy. Trzeba pamiętać, że pierwsza dawka nie zabezpiecza wcale tak, jak wszyscy uważają - powiedział o szczepieniach na COVID-19 prof. Włodzimierz Gut.
rozwiń zwiń