Najciekawsze premiery na polskim rynku wydawniczym w 2017 roku

– Literatura faktu po raz kolejny okazała się liderem na polskim rynku wydawniczym – powiedział Piotr Dobrołęcki, redaktor naczelny magazynu literackiego „Książki”. "Podwójne życie reporterki. Fallaci. Torańska" Remigiusza Grzeli, "Rudowłosa" Orhana Pamuka, czy "Kolej Podziemna" Colsona Whiteheada, to jedne z tytułów, które zaciekawiły czytelników i krytyków literackich. W audycji „Między Kropkami” podsumowanie najlepszych i najciekawszych premier książkowych w naszym kraju.

2018-01-06, 19:30

 Najciekawsze premiery na polskim rynku wydawniczym w 2017 roku
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: pixabay.com/CC0 Public Domain

Posłuchaj

06.01.18 Piotr Dobrołęcki: „Literatura faktu i biografie są najchętniej wybierane przez polskich czytelników (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Oprócz literatury faktu mocną pozycję zajmują również biografie, które w ubiegłym roku cieszyły się dużą popularnością wśród polskich czytelników. Piotr Dobrołęcki podkreślił, że głównym powodem jest ciekawość tego, w jaki sposób żyli sławni ludzie.

– Prym wiodą tu pozycje poświęcone pisarzom i przede wszystkim politykom. Moją uwagę zwróciła książka Piotra Gajdzińskiego traktująca o Władysławie Gomułce. Bardzo dobrą lekturą jest także biografia Bolesława Bieruta napisana przez Piotra Lipińskiego – ocenił gość Polskiego Radia 24.

Pozytywne recenzje zebrała również książka Wojciecha Chmielewskiego „Belweder gryzie w rękę”. Za tę publikacje jej autor otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego. Piotr Dobrołęcki bardzo ceni twórczość Wojciecha Chmielewskiego, który jest określany mianem następcy Marka Nowakowskiego.

– Bardzo w niego wierzę i mam nadzieję, że być może kiedyś będziemy mówili o tym, że to Nowakowski był poprzednikiem Chmielewskiego – dodał.

REKLAMA

Audycję „Między Kropkami” prowadziła Weronika Wakulska.

Polskie Radio 24/db

______________ 

Między kropkami w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 06.01.18

Godzina emisji: 19:15


REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej