more_horiz

Pandemia, a moda. Wiganna Papina: zaczął obowiązywać styl domowy, wygodny bo jednocześnie sportowy

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2022 10:45
- Mamy obecnie wiele tzw. domowych strojów, które dobrze sprawdzają się na salonach, choćby coś w stylu kimona - mówiła w Polskim Radiu 24 Wiganna Papina, kostiumograf i stylistka.
Pandemia, a moda. Wiganna Papina: zaczął obowiązywać styl domowy, wygodny bo jednocześnie sportowy
Pandemia, a moda. Wiganna Papina: zaczął obowiązywać styl domowy, wygodny bo jednocześnie sportowyFoto: mentatdgt/shutterstock.com

Gość PR24 mówiła o tym, jak pandemia koronawirusa zmieniła nasze stylizacje i w jaki sposób projektanci mody dostosowali się do wymogów obecnych czasów, gdy rzadziej wychodzimy z domów, a praca zdalna dla wielu stała się już codziennością.

- Pamiętajmy, że kiedy jest zdrowie i dusza jest zdrowa, to wygląd też musi być zdrowy. Wszystko odbija się w naszych oczach dlatego ważne jest, by kiedy przechadzamy się obok lustra, wyglądać schludnie, a panie mające home office miały delikatny makijaż. Dobrze, by panowie mieli czyste włosy - powiedziała stylistka.

"Styl domowy"

Przypomniała, że w czasach pandemii koronawirusa zaczął obowiązywać tzw. styl domowy, ale wygodny bo jednocześnie sportowy. - Ja nie lubię łączyć wygody z modą, bo ona sama ma podkreślać styl jednostki, ale rzeczywiście obecnie jest wiele ładnych rzeczy sportowych i chętnie się je zakłada bo są kolorowe - mówiła Wiganna Papina.

Czytaj także:

Stylistka i gość PR24 zauważyła, że dużo ważniejsze jest to, jak my sami postrzegamy się w lustrze, jeśli widzimy postać sympatyczną i schludną, to jesteśmy bardziej radośni i mniej narażeni na depresję. Podkreśliła, że nawet idąc na siłownie możemy wyglądać ładnie.


Posłuchaj
22:26 PR24_mp3 2022_01_04-23-36-02.mp3 Pandemia, a moda. Wiganna Papina: zaczął obowiązywać styl domowy, wygodny bo jednocześnie sportowy ("Kwadratura kultury")

***

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Wiganna Papina (kostiumograf i stylistka)

Data emisji: 04.01.2021

Godzina: 23:36 

Zobacz także

Zobacz także