more_horiz

Fotografia, malarstwo, rzeźba i instalacja artystyczna. Kolejna odsłona wystawy "Refugees Welcome"

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2022 09:45
- Wybuch wojny na Ukrainie tylko umocnił nas w tym, że ta wystawa i ten projekt muszą dostać więcej miejsca i więcej uwagi społecznej - powiedziała w audycji Polskiego Radia 24 Magdalena Lipska, kurator wystawy "Refugees Welcome".
Kolejna odsłona wystawy Refugees Welcome zakończy się 15 maja o godz. 17 aukcją części prac
Kolejna odsłona wystawy "Refugees Welcome" zakończy się 15 maja o godz. 17 aukcją części pracFoto: mat. pras.

Muzeum Sztuki Współczesnej we współpracy z Fundacją Ocalenie zorganizowały wspólnie wystawę "Refugees Welcome". Prace niemal 80 artystów można oglądać do niedzieli 15 maja w warszawskim muzeum nad Wisłą. Wystawę tego dnia zakończy aukcja o godz. 17.00, z której środki zasilą dwa programy prowadzone przez Fundację Ocalenie i Centrum Pomocy Cudzoziemcom.

Polscy i zagraniczni artyści podjęli motyw współczesnych migracji. Posłużyli się w tym celu fotografią, malarstwem, rzeźbą i instalacją artystyczną. - To wystawa, która pojawia się w muzeum cyklicznie od sześciu lat - tłumaczyła Magdalena Lipska, kurator wystawy "Refugees Welcome". - Wybuch wojny na Ukrainie tylko umocnił nas w tym, że ta wystawa i ten projekt muszą dostać więcej miejsca i więcej uwagi społecznej - dodała Lipska.

Gość audycji opowiedziała o najnowszej odsłonie wystawy i nowym podejściu do niej. - Wystawa w tym roku ma szczególny charakter również z tego względu, że doprosiliśmy do tej grupy prac, które będą licytowane, również artystów, którzy nie biorą udziału w aukcji. Ich prace mówią o różnych aspektach migracji i współczesnych konfliktów, które wydawało nam się, że ważne jest, by je zaznaczyć - podkreśliła Lipska. - Ważne wydało nam się, by zakorzenić tę wystawę w rzeczywistości społecznej i politycznej - dodała.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu rozmowy.

Posłuchaj

22:18 PR24_mp3_20220510233614_Kwadratura_kultury.mp3 Magdalena Lipska o wystawie "Refugees Welcome" ("Kwadratura kultury"/Polskie Radio 24) 

***

Audycja: "Kwadratura kultury"

Prowadzący: Monika Małkowska

Gość: Magdalena Lipska 

Data emisji: 10.05.2022

Godzina: 23.36

st

Zobacz także

Zobacz także