more_horiz

Rocznicowe manifestacje i kontrmanifestacje

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 17:03
Z kontrmanifestacją Obywateli RP w tle upłynęła sobotnia 80. miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Na 13 grudnia opozycja zapowiada protesty antyrządowe. O rocznicowych manifestacjach i kontrmanifestacjach mówił w audycji Dwoje Na Jednego Jarosław Guzy – ekspert, komentator spraw międzynarodowych.
Audio
  • 11.12.2016 O rocznicowych manifestacjach i kontrmanifestacjach. Gość: Jarosław Guzy, komentator
Obchody 80. miesięcznicy smoleńskiej próbowali zakłócić członkowie szerzej nieznanego stowarzyszenia Obywatele RPfot.PAPRafał Guz
Obchody 80. miesięcznicy smoleńskiej próbowali zakłócić członkowie szerzej nieznanego stowarzyszenia "Obywatele RP"/fot.PAP/Rafał Guz

Gość podkreślił, że spór polityczny w Polsce „dawno poszedł za daleko”. – Jego historia to ostatnie 25 lat. On przybiera różne formy, teraz jest bardziej widoczny. Są to obozy, niezależnie od tego, jak się zmieniły, wywodzące się z Solidarności. To jest paradoksalne – mówił.

Guzy dodał, że każdy uważa, że jego zasady są najważniejsze. – To pierworodny grzech III RP – ocenił. Jego zdaniem, przynajmniej uroczystości państwowe powinny mieć godny charakter, nie ważne, który rząd je organizuje. – Czy to się da zrobić za pomocą prawa, niekoniecznie. To jest kwestia jakości naszej legislacji.

Gość zaznaczył także, że obecna opozycja gra nie fair. – Nie ma mechanizmów wpływania na sytuację polityczną i ubiera kostium prześladowanej opozycji z czasów komunistycznych. Przemoc to jest ostatnia rzecz, która powinna istnieć w życiu publicznym, w państwie demokratycznym.

W rozmowie także o sprawie posła Stanisława Piotrowicza.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzami programu byli Eliza Olczyk i Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/ip

Dwoje na Jednego w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

________________

Data emisji: 11.12.2016

Godzina emisji: 16:33


Zobacz także

Zobacz także