X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk"

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 15:15
Zrzucają dżinsy i garnitury, na głowy wkładają pióropusze, na kostki grzechotki. Lekarze, biznesmeni, wykładowcy uniwersyteccy. Nie są Indianami, ale jak sami mówią, pragną odtwarzać wiarę azteckich przodków. Tymczasem Indianie na południu Meksyku w swoich rytuałach wykorzystują coca-colę, którą uważają za święty napój. Tradycyjni czarownicy z Catemaco też dostosowują się do realiów XXI wieku i mają swoje strony na Facebooku. Autorka książki "Dzieci szóstego słońca” opowiada o Meksyku mało znanym, a także o tym, jak uniwersalna jest ludzka potrzeba religijności.
Audio
  • 15.07.18 Ola Synowiec "Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk"
Fragment okładki książki Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk
Fragment okładki książki "Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk"Foto: Wydawnictwo Czarne / materiały promocyjne

"Wierzę ludziom, w to, co mówią. Wysłuchałam różnych, niesamowitych historii. Nie wszystko starałam się zracjonalizować czy podważyć. Zawsze starałam się to szanować, nie oceniać, nie trywializować. Bo wiara jest czymś nieracjonalnym, nie można jej sklasyfikować, nie można powiedzieć, że jedna jest lepsza od drugiej. Wiara to trudna do zdefiniowania materia(…). Zauważyłam, że w religii jest coś takiego jak moda. Moda rządzi całym światem i mam wrażenie, że religią rzeczywiście też. Zauważyłam to chodząc po meksykańskich bazarach z dewocjonaliami"- mówi Ola Synowiec, autorka książki "Dzieci szóstego słońca".

Gość Polskiego Radia 24: Ola Synowiec – absolwentka polonistyki oraz latynoamerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2011 r. mieszka w Meksyku i pisze o nim dla polskiej prasy. Współpracuje z magazynem „Podróże”. Jest autorką strony Mexico Magico Blog.

 Audycję prowadziła Luiza Bebłot.

 Warto czytać w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________ 

Data emisji: 15.07.2018

Godzina emisji: 14:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak