X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

prof. K. Kik: kampania opozycji będzie nastawiona na zniszczenie wizerunku PiS

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 15:30
- Zamiana na stanowisku Marszałka Sejmu oczyści atmosferę polityczną, nie tylko w Sejmie, ale też w mediach - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Kazimierz Kik. - Celem opozycji jest zniszczenie wizerunku PiS i na to nakierowana będzie cała kampania - dodał, pytany o to, jak będą wyglądały ostatnie miesiące przed wyborami. 
Audio
  • prof. Kazimierz Kik: w tej kampanii opozycja będzie chciała zniszczyć wizerunek PiS ("Gorący Temat"/ PR24)
Prof. Kazimierz Kik
Prof. Kazimierz KikFoto: PR24/AK

W ocenie gościa Polskiego Radia 24, powody, dla których mianowanie Elżbiety Witek Marszałkiem Sejmu jest dobrą decyzją, są dwa. - Po pierwsze, to oczyszcza atmosferę polityczną, nie tylko w Sejmie, ale też w mediach - przekonywał Kazimierz Kik. 

Marszałek z autorytetem

- Po drugie, marszałek Witek jest osoba niekontrowersyjną, ale z pewnym autorytetem - była szefem MSWiA. Mamy dwa miesiące do wyborów i chodzi o to, by w tym czasie Sejm nie była jaskinią sporów, choćby takich, jakie widzieliśmy w debacie nad odwołaniem Marka Kuchcińskiego - wyjaśniał naukowiec. 

Ekspert przekonywał, że "nie wierzy, by te dwa miesiące kampanii były spokojne". - Strategia opozycji, określona onegdaj przez Grzegorza Schetynę jako strategia "totalnej opozycji" spowodowała, że cała kampania opozycji jest walką z PiS. To jest walka bezwzględna, prowadzona nie konstruktywnymi propozycjami, a zbieraniem sił do pokonania Prawa i Sprawiedliwości, w oparciu o założenia nieprogramowe i niekonstruktywne - podkreślił Kazimierz Kik. 

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Straty PiS po dyskusji o lotach? Niewielkie. Więcej traci KO. Lewica w górę

- Celem opozycji jest zniszczenie wizerunku PiS i na to nakierowana jest cała kampania. Nic pozytywnego w tej kampanii nie usłyszymy, mamy to jak w banku - podkreślił politolog. 

Kampania jako walka plemienna w Polsce

- Ta kampania będzie pogłębieniem walki plemiennej w Polsce. Plemiennej, bo systemu partyjnego, w rozumieniu zachodnim, już nie ma - dodał Kazimierz Kik. 

Pytany o ocenę mianowana Mariusza Kamińskiego szefem MSWiA w zastępstwie Elżbiety Witek, gość PR24 przyznał, że to "zacieśnianie wokół Jarosława Kaczyńskiego wiernych mu ludzi na najwyższych stanowiskach w Polsce". - To łączenie funkcji ministra spraw wewnętrznych z koordynatorem służb specjalnych jest wskazówką, jak Jarosław Kaczyński rozumuje: "cała kontrola, nad wszystkim, w moich rękach" - tłumaczył prof. Kik. 

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Mariusz Kamiński zostanie nowym szefem MSWiA. Zastąpi Elżbietę Witek

W dalszej części, także m.in. o porozumieniu Kukiz'15 i PSL w kontekście jesiennych wyborów parlamentarnych. Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: "Gorący Temat"

ProwadzącyŁukasz Sobolewski

Gośc: prof. Kazimierz Kik (Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach)

Data emisji: 10.08.19

Godzina emisji: 15.06


mbl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Kowal: gratuluję Elżbiecie Witek wyboru na stanowisko marszałka Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 17:50
- Cechy osobiste predestynują Elżbietę Witek do tego, by wprowadzić nową kulturę osobistą do Sejmu. Gratuluje jej wyboru na stanowisko marszałka, bo jest to taki najwyższy szczebelek w karierze posła - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Paweł Kowal, polityk Koalicji Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Witek marszałkiem Sejmu. Publicyści komentują decyzję Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 18:07
- Wybranie Elżbiety Witek marszałkiem Sejmu pokazuje, że PiS czeka na wynik wyborów parlamentarnych - powiedział w radiowej Jedynce prof. Andrzej Gil. - Pamiętajmy, że Elżbieta Witek będzie prowadziła tylko kilka sesji parlamentarnych - podkreślał Agaton Koziński. - Jeżeli jej następcą w MSWiA zostanie Mariusz Kamiński, to to już będzie zasadnicza zmiana w resorcie siłowym - zaznaczył Marek Markiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata dnia. Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu. "Pokazała niezwykłą klasę"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2019 19:40
Elżbieta Witek nowym marszałkiem Sejmu. Była minister zastąpiła Marka Kuchcińskiego. W Polskim Radiu 24 odnieśli się do tego publicyści: Adam Buła (Polska the Times) i Piotr Grzybowski (Radio Warszawa).
rozwiń zwiń