X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Krzysztof Rzyman: nie można rozgrywać politycznie awarii oczyszczalni ścieków

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 15:51
- Stan rzek w Polsce jest problemem, natomiast to, co wydarzyło się w Warszawie to była awaria. Trudno jest oprotestować awarię. Nie można takiej awarii rozgrywać politycznie - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Rzyman z partii Zieloni, zapytany o brak reakcji Greenpeace w sprawie awarii oczyszczalni ścieków w Warszawie i tym samym zanieczyszczenia Wisły.
Audio

Gość Polskiego Radia 24 wypowiedział się jednocześnie o proteście ekologów z Greenpeace w Zatoce Gdańskiej.Grupa aktywistów blokowała statek z transportem węgla z Mozambiku. - Nie popieramy łamania prawa i żadna partia polityczna nie może tego robić. Od ostatnich trzech lat zwracamy na problem rosnącego importu węgla do Polski. To wzrosty nie o kilka, ale o kilkadziesiąt procent w skali ostanich kilkudziesięciu lat. Trzeba zwracać uwagę na ten problem i dobrze, że są organizacje, które to robią - podkreślił.

statek greenpeace 1200 pap.jpg
Kolejny antywęglowy protest Greenpeace. Policja: naruszenie miru domowego

Zdaniem Krzysztofa Rzymana polski rząd powinien skupić się przede wszystkim na pozyskanie funduszy na modernizację energetyki i ciepłownictwa. - Przed nami negocjacje kolejnych ram finansowych w UE. Możemy albo oprotestować wszystko i zostać ze średnim rozwiązaniem finansowym, a możemy grać twardo i ugrać dużo pieniędzy dla Polski. Dyplomacji nie prowadzi się na szczeblu konferencji prasowych, tylko w gabinetach KE i tam negocjacje przygotowuje się wcześniej - uważa.

"Idziemy za postępem"

Jednym z postulatów wyborczych partii Zieloni jest także zalegalizowanie wykonywania zabiegu aborcji do 12 tygodnia ciąży. - W tym okresie to kobieta powinna decydować o ciąży. Przyjmujemy, że jest to moment w którym nie jest rozwinięty system nerwowy i idziemy za postępem, który obejmuje cały świat. Tego domaga się bardzo wielu Polek, wystarczy spojrzeć chociażby na "czarne protesty" w polskich miastach - stwierdził polityk.

- Jest to ważny postulat w naszym programie, ale to co jest najważniejsze dla naszej partii to zmiany klimatu - podkreślił rozmówca. 

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/pkr

***

Data emisji: 11.09.2019

Godzina emisji: 15:12

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak