more_horiz

Łukasz Młyńczyk o finansowaniu mediów: prezydent dał odpór atakom opozycji

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2020 15:59
- Mało wiarygodna jest opozycja mówiąc, że pieniądze na media publiczne powinny zostać przekierowane na onkologię. Państwo jest od tego by finansować i jedno i drugie - mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Audio
  • Ł. Muńczyk o finansowaniu mediów ("Gorący temat")
Prezydent RP Andrzej Duda
Prezydent RP Andrzej Duda Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP/Twitter

Prezydent podpisał ustawę medialną, przekazującą mediom publicznym rekompensatę w wysokości prawie 2 miliardów złotych. O swojej decyzji poinformował późnym wieczorem w piątek na konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim oraz szefami Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz Rady Mediów Narodowych.

"Ustalone warunki"

Mówił, że "media publiczne są potrzebne, bo są powszechnie dostępne i w wielu obszarach ważne dla obywateli". Prezydent stwierdził również, że "rekompensata pozwoli na utrzymanie zatrudnienia wielu pracowników mediów publicznych i z tego powodu, na pewnych warunkach, zdecydował się podpisać ustawę". Andrzej Duda poinformował, że warunki te ustalił wraz z szefem rządu oraz przewodniczącymi KRRiT i Rady Mediów Narodowych.


mid-20306532.jpg
Prezydent podpisał nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji

- Politycy ustawili się na antypodach. Jedni twierdzą, że finansowanie mediów publicznych jest czymś naturalnym inni, że nie i wyciągają temat badań onkologicznych. Mało kto się chyba spodziewał, że Jacek Kurski odda się do dyspozycji prezydenta, a Andrzej Duda złoży swój podpis pod dokumentem przyznającym publicznym mediom blisko 2 mld złotych zadośćuczynienia z tytuły zwolnień z płacenia abonamentu - mówił gość PR24.

"Odpór atakom opozycji"

Dodał, że wszystko to wydaję się być widowiskiem pod publikę kampanii wyborczej bo opozycja atakowała prezydenta zarzucając mu iż jest niesamodzielny, a dymisja Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP, ma dać odpór tym atakom.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Gorący temat"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: Łukasz Młyńczyk, politolog z Uniwersytetu Zielonogórskiego
Data emisji: 7.03.2020
Godzina emisji: 15.09

PR24/PAP/jj


Zobacz także

Zobacz także