X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Jako jedyne ugrupowanie polityczne będące w opozycji zagłosowaliśmy za programem 500+"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 18:09
W Sejmie odbywa się debata nad wnioskiem PO o wyrażenie wotum nieufności wobec wicepremier Beaty Szydło oraz minister Elżbiety Rafalskiej. O stanowisku Polskiego Stronnictwa Ludowego wobec polityki społecznej rządu mówił w Rozmowie PR24 poseł Piotr Zgorzelski.
Audio
  • 06.06.18 Poseł Piotr Zgorzelski o polityce społecznej rządu

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że jej partia zagłosuje przeciw. Jak uzasadniała, żaden rząd po 1989 roku nie skierował tak dużej bezpośredniej pomocy dla rodzin jak obecny gabinet. Jej zdaniem, Beata Szydło i Elżbieta Rafalska wykazały się w tej sprawie dużą empatią.

Wnioski złożono w Sejmie pod koniec kwietnia, w trakcie trwania protestu grupy osób niepełnosprawnych. Oba mają negatywną opinię sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny.

- Jako jedyne ugrupowanie polityczne będące w opozycji zagłosowaliśmy za programem 500+, ani Kukiz’15 ani Nowoczesna ani Platforma nie poparły tego projektu – stwierdził Piotr Zgorzelski. Poseł przypomniał również o inicjatywie PSL, tzw. "Kosiniakowym" czyli dodatku dla osób, którym nie przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego.

Zgorzelski odniósł się również do sporu na linii Polska – Komisja Europejska i postaw europosłów m.in. w głosowaniu dotyczącym pracowników delegowanych.

Więcej w całej audycji.

Gościem Adriana Klarenbacha w audycji Rozmowa PR24 był poseł Piotr Zgorzelski z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Polskie Radio 24/IAR/ka

Rozmowa PR24 w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje 

____________________ 

Data emisji: 06.06.2018

Godzina emisji: 17:15


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafalska: To nie strona rządowa ma nieprzejednane stanowisko

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 13:00
Minister rodziny zadeklarowała, że jest gotowa do kolejnych rozmów z opiekunami dorosłych osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. Elżbieta Rafalska mówiła na konferencji prasowej, że jest gotowa do rozmów w każdej chwili - bez udziału kamer. „To nie strona rządowa ma twarde i nieprzejednane stanowisko. Mamy propozycję publicznej daniny, utworzenia funduszu solidarności społecznej, projekt zrównania renty socjalnej z minimalną i propozycję poprawy dostępności do rehabilitacji” – powiedziała podczas sobotniej konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o zakończonym proteście osób z niepełnosprawnością

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 09:27
Protestujący w Sejmie opuścili w niedzielę gmach parlamentu. Jak powiedzieli, zawieszają akcję, bo „obecny rząd nie jest gotowy do dialogu”. Rządzący chwalą decyzję o przerwaniu protestu i zapraszają jego uczestników do rozmów. O zakończonym proteście w Sejmie mówili w audycji Debata Poranka Grzegorz Łaguna (SuperStacja), Igor Szczęsnowicz („Gazeta Polska Codziennie”) i Jakub Kapiszewski („Dziennik Gazeta Prawna”).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: nasz rząd zrobił dla osób niepełnosprawnych znacznie więcej niż poprzednicy

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2018 12:05
Cieszę się, że protest w Sejmie się zakończył; jesteśmy otwarci na rozmowę, chcemy dalej prowadzić dialog z różnymi środowiskami osób niepełnosprawnych, jesteśmy rządem najbardziej wrażliwym społecznie w Polsce po 1989 roku - powiedział w poniedziałek Mateusz Morawiecki. Wypowiedź premiera transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłanka PiS: opozycja podsycała protest niepełnosprawnych

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 09:09
– Protest został w wysoce niewłaściwy sposób wykorzystany przez polityków totalnej opozycji – tak o zakończonym w Sejmie proteście opiekunów dorosłych osób niepełnosprawnych mówiła w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Joanna Borowiak, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń