X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sylwester Chruszcz (WiS): musieliśmy się cofnąć

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 17:02
- To pokazuje, że nie ma żadnego Polexitu. Jesteśmy krajem, który stosuje standardy europejskie - powiedział w Rozmowie PR24 Sylwester Chruszcz z Wolnych i Solidarnych. W środę Sejm znowelizował ustawę o Sądzie Najwyższym. 
Audio
  • 21.11.18 Sylwester Chruszcz (WiS): musieliśmy się cofnąć

Nowelizacja umożliwia dalsze pełnienie funkcji sędziego Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego przez osoby, które ukończyły 65. rok życia. Teraz przepisy trafią do Senatu. - Reforma sądów w dużej mierze została przeprowadzona. Mamy nadal Izbę Dyscyplinarną, mamy wpływ na walkę z patologiami, które miały miejsce w Sądzie Najwyższym. To jest krok naprzód, ale i tak musieliśmy się cofnąć - komentował Sylwester Chruszcz. - Trybunał Sprawiedliwości UE nie uznał naszej argumentacji. Tego, że chcemy wolnych sądów, ludzi niesplamionych poprzednim systemem. Dalej jednak piłka jest w grze - dodawał. 

Jak podkreślał na naszej antenie Sylwester Chruszcz, pomimo częściowego wycofania się polskiego rządu ze zmian w Sądzie Najwyższym, nadal należy reformować państwo. - Musimy reformy, do których dochodzi w sądownictwie, posuwać naprzód. Oprócz tego, są inne potrzeby: repolonizacja mediów czy zmiany w nauce. Jest przed nami jeszcze kilka reform. Do tego potrzeba trochę czasu, bo mamy nie tylko wewnętrzną opozycję, ale także w postaci Komisji Europejskiej - mówił poseł WiS. 

Projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgłosili w środę rano. Dotychczasowe przepisy odsyłające w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65 lat, zostały zakwestionowane przez Komisję Europejską i Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Adrian Klarenbach. 

Polskie Radio 24/IAR/zz

---------------------------

Data emisji: 21.11.18 

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Reforma sądownictwa. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 13:00
Sejm uchwalił w środę nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym przewidującą umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia urzędu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicysta: nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym to duży krok w tył

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 13:51
Sejm zajmuje się projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. W środę ma odbyć się zarówno pierwsze, jak i drugie czytanie dokumentu. – Niewątpliwie jest to duży krok w tył i ustępstwo wobec zastrzeżeń Komisji Europejskiej – ocenił inicjatywę posłów PiS Marek Domagalski, publicysta „Rzeczpospolitej”.
rozwiń zwiń