X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Liroy-Marzec (Konfederacja): nie pamiętam, żeby Sławomir Broniarz za poprzednich rządów chciał podwyżek i groził strajkiem

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 17:37
- Dziwnie to wygląda, kiedy w kampanii wyborczej pojawiają się nagle postulaty nauczycieli. Nie pamiętam, żeby Sławomir Broniarz za poprzednich rządów chciał podwyżek i groził strajkiem - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Liroy-Marzec, poseł z Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.
Audio
  • 01.04.19 Rozmowa PR24. Piotr Liroy-Marzec (Konfederacja) o strajku nauczycieli

Po zakończeniu drugiej poniedziałkowej tury negocjacji z nauczycielami Beata Szydło poinformowała, że "cztery spośród pięciu punktów, które rząd zaproponował, zostały zaakceptowane przez strony". Wskazała, że chodzi m.in. skrócenie stażu nauczycieli stażystów, zmiany w systemie oceniania nauczycieli i ograniczenie biurokracji. Zapewniła, że rząd jest przygotowany do wypłacenia we wrześniu podwyżki, która początkowo była planowana na 2020 r. "Nie mamy żadnych przesłanek, by dyskutować o zawieszeniu strajku" - oświadczył jednak po poniedziałkowych rozmowach prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Czytaj więcej
znp-1200-pap.jpg
ZNP: nie mamy przesłanek do dyskutowania o wstrzymaniu się od strajku

- Nie dziwie się, że nauczyciele strajkują. Jak rząd obiecuje wszystko i mówi, że budżet ma się dobrze, to ludzie chcieliby podwyżek - ocenił Piotr Liroy-Marzec. Poseł zauważył również, że prezes ZNP Sławomir Broniarz był w przeszłości związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. - Nie przypominam sobie jednak, żeby w ostatnich latach chciał on protestować, a poprzednia władza nieszczególnie zajmowała się problemami oświaty - dodał.

Gość programu przypomniał także, że Platforma Obywatelska za swoich rządów bagatelizowała niskie pensje pracowników oświaty. - Dziś zaś Grzegorz Schetyna przebija stawkę i nagle kładzie na stół 1000 zł dla nauczycieli. Szkoda, że przez 8 lat nie dał tych pieniędzy - mówił Piotr Liroy-Marzec.

ZNP i Wolny Związek Zawodowy "Solidarność - Oświata", należący do FZZ, od stycznia prowadzą procedury sporu zbiorowego i przeprowadziły referenda strajkowe. ZNP podało w niedzielę, że w strajku chce wziąć udział 79,5 proc. szkół i przedszkoli w całym kraju. Jeżeli nie dojdzie do porozumienia z rządem, to 8 kwietnia rozpocznie się bezterminowy strajk. Termin zapowiedzianego protestu zbiega się z zaplanowanymi na kwiecień egzaminami zewnętrznymi: 10, 11 i 12 kwietnia ma odbyć się egzamin gimnazjalny, 15, 16 i 17 kwietnia - egzamin ósmoklasisty, a 6 maja powinny rozpocząć się matury.

Czytaj więcej
szydło 1200.jpg
Beata Szydło: związki zaakceptowały cztery propozycje. Rozmowy będą kontynuowane

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/jp

------------------------------------

Data emisji: 01.04.2019

Godzina emisji: 16.15

Czytaj także

Dialog w cieniu strajku. Czy dojdzie do protestu nauczycieli?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 13:09
- Nie zdziwiłbym się, gdyby strajk nauczyciel doszedł do skutku. Wydaje się, że nastroje są dosyć bojowe - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Jałowiczor ("Gość Niedzielny"). Gościem Polskiego Radia 24 byli również Adam Ostolski (Krytyka Polityczna).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komentarz dnia: o co chodzi nauczycielom?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 16:47
O przyczynach protestu nauczycieli i ich żądaniach mówili Edyta Hołdyńska ("Sieci") i Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń