X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Jarosław Sachajko: nie uczestniczę w takich wydarzeniach jak Parada Równości

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 18:51
- Nie pojawiam się na takich wydarzeniach jak Parada Równości. Nie w każdym towarzystwie można się pojawić, bo każde pojawienie się w danym towarzystwie je legitymizuje - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Audio
  • 10.06.2019 Jarosław Sachajko o Paradzie Równości i ewentualnym zawiązaniu koalicji przez Kukiz’15

W sobotę ulicami Warszawy przeszła Parada Równości. Impreza wywołała wiele kontrowersji, bo podczas niej miały miejsce takie sytuacje jak m.in. parodia mszy świętej oraz wulgarne i obraźliwe wypowiedzi pod adresem wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Incydenty te wywołały w mediach społecznościowych lawinę komentarzy potępiających takie zachowanie, a także wielkie oburzenie wśród polityków.

7x24 screen 1200.jpg
"7x24". Incydenty podczas Parady Równości w Warszawie. Komentarze polityków

- Ja w weekend byłem na XIV Marszu dla Życia i Rodziny. Nie pojawiam się na takich wydarzeniach jak Parada Równości. Nie w każdym towarzystwie można się pojawić, bo każde pojawienie się w danym towarzystwie je legitymizuje - podkreślił Jarosław Sachajko. - Przypuszczam, że na Paradzie Równości większość jej uczestników nie wiedziała, za czym to jest marsz - dodał.

Zdaniem parlamentarzysty podczas tego wydarzenia zaprezentowano 14 niebezpiecznych postulatów. Dotyczyły one m.in. legalizacji małżeństw homoseksualnych czy umożliwienie im adopcji dzieci. - Pojawiły się także postulaty ochrony Ziemi i wsparcia osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im dostępu do wszystkich budynków. Tylko że zwykle jest tak, że pod płaszczykiem dobrych haseł przemyca się też złe. I wtedy mamy do czynienia z moralnym szantażem, bo można komuś powiedzieć, że skoro nie popiera małżeństw homoseksualnych, to znaczy, że nie jest też za ochroną klimatu - tłumaczył poseł Kukiz'15.

Jarosław Sachajko podczas audycji odniósł się także do swojego ugrupowania. Podkreślił, że ruch Kukiz'15 nie zmienił zdania i wciąż jednym z jego naczelnych postulatów jest ten, by usprawnić działalność sądów. - Chcielibyśmy doprowadzić do tego, żeby ich wyroki były sprawiedliwe i szybkie. Żeby obywatel, idąc do sądu, wiedział, że rozstrzygnięcie uzyska w rozsądnym czasie, a nie po 10 latach - powiedział.

Dodał, że lider ruchu - Paweł Kukiz - prowadzi dialog o ewentualnych koalicjach przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi z różnymi partiami. - Rozmawia z Polskim Stronnictwem Ludowym i Prawem i Sprawiedliwością. Będziemy chcieli zawiązać realną koalicję ze wszystkimi ugrupowaniami, jeżeli nasze postulaty wezmą pod uwagę - podkreślił. Przypomniał jednocześnie, że na pewno nie wchodzi w grę sojusz z Platformą Obywatelską. - Paweł Kukiz 10 lat temu wspierał PO, bo również mówiła o demokracji bezpośredniej oraz jednomandatowych okręgach wyborczych, i został okłamany. PO mówiła, że nie podniesie podatków, a zrobiła to ponad 30 razy. Mówiła też, że nie podwyższy wieku emerytalnego, a stało się inaczej - podsumował Jarosław Sachajko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bb

------------------------------------

Data emisji: 10.06.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Agnieszka Ścigaj o Paradzie Równości: dziwi mnie, skąd ludzie mają potrzebę epatowania swoją seksualnością

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2019 08:00
- Nie widzę w Polsce form dyskryminowania osób o innej orientacji seksualnej. Dziwi mnie, skąd ludzie mają potrzebę epatowania swoją seksualnością - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15.
rozwiń zwiń