X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Urszula Rusecka: opozycja straszy Polaków i prowadzi nagonkę na edukację

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 16:52
- Trwa nagonka opozycji na edukację i teraz znaleźli kolejny powód, by straszyć dzieci i ich rodziców. Zupełnie nie rozumiem chaosu i krzyku na temat problemu z rekrutacją. Myślę, że temat się skończy gdy rekrutacja się odbędzie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • 11.07.2019 Urszula Rusecka o reformie systemu edukacji

Tematem rozmowy była m.in. reforma szkolnictwa. Zdaniem Urszuli Ruseckiej wszystkie zmiany były wcześniej konsultowane z obywatelami - Umówiliśmy się z wyborcami na reformę szkolnictwa, a punktem wyjścia były czteroletnie licea, a podwójny rocznik to dodatkowe etaty dla nauczycieli. Reforma spowodowała, że przybyło 7 tys. dodatkowych etatów dla nauczycieli - powiedziała.

PAP Dariusz Piontkowski 2 1200.jpg
Dariusz Piontkowski: miejsc dla absolwentów podstawówek i gimnazjów nie zabraknie, to histeria

Jej zdaniem nauczyciele walczący o podwyżkę wynagrodzeń zostali w znacznej mierze zmanipulowani - Myślę, że nauczyciele zreflektują się i zobaczą, że zostali wmanewrowani w protest i dali się ponieść politycznej nagonce. Podwyżki dla nauczycieli były już wcześniej zapowiadane. Zostały one wynegocjowane przez Solidarność. Będziemy rozmawiać o systemie wynagradzania nauczycieli, bo to jest przed nami - zapowiedziała Rusecka.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Prof. Renata Nowakowska-Siuta: w Polsce reformy edukacji rzadko kiedy mają charakter całościowy 

Posłanka odniosła się także do ataków opozycji na obecną władzę. Jak zaznaczyła, Polacy widzą, że sytuacja w kraju zmienia się na lepsze i opozycja nie jest w stanie tego zmienić - Od kiedy PiS objął rządy, pojawiły się tylko krzyki ze strony opozycji. Wierzę w mądrość Polaków, którzy są w stanie oddzielić propagandę od rzeczywistości. Ludziom po prostu żyje się lepiej - stwierdziła.

Urszula Rusecka odniosła się równiez do przypadającej 11 lipca rocznicy rzezi wołyńskiej - Na ten temat wiemy coraz więcej, ale wciąż mało. Ofiary cały czas czekają na ekshumację. To dla nas wyzwanie, aby świat dowiedział się o tamtych wydarzeniach, ale trzeba też edukować młode pokolenia. Trzeba głośno upominać się o prawdę historyczną. Jest to jednak trudne, ponieważ nie mamy pełnej jedności w parlamencie. Lata, kiedy mogliśmy reagować już za nami - zauważyła posłanka PiS. 

Audycja: "Rozmowa Polskiego Radia 24"

Rozmawiał: Adrian Klarenbach

Gość: Urszula Rusecka (posłanka PiS)

Data emisji: 11.07.19

Godzina emisji: 16.15

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak