X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Miłosz Motyka: wynik Szymona Hołowni w kampanii prezydenckiej może być zaskakujący

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 18:32
- Kandydatura Szymona Hołowni to bardzo ciekawa koncepcja. Pytanie tylko jak odnajdzie się on w roli polityka i jakie ma poglądy, bo są one raczej nieznane - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Motyka, rzecznik PSL.
Audio
  • 05.12.2019 Miłosz Motyka o aktualnych wydarzeniach politycznych z kraju

- Kampania Władysława Kosiniaka-Kamysza przebiega bardzo intensywnie. W ciągu ostatnich dwóch tygodni odbyliśmy już kilkanaście kolejnych spotkań, na których frekwencja jest bardzo wysoka. Ruszamy na poważnie. Wiele osób mówi, że prezydent Andrzej Duda od 4 lat prowadzi intensywną kampanię, a więc mamy już dwóch kandydatów. Władysław Kosiniak-Kamysz też był w prawie wszystkich powiatach, a w niektórych nawet kilkakrotnie - przyznał.

- Paweł Kukiz będzie wspierał Władysława Kosiniaka-Kamysza i chce zbudować z nim wspólną płaszczyznę programową. Nad tym obecnie pracuje i zainwestował we własny objazd po kraju. Szuka pomysłów i na pewno włączy się w tę kampanię. Jestem przekonany, że szef PSL uzyska oficjalne poparcie od Pawła Kukiza, gdy oficjalnie ogłosi swój start w wyborach prezydenckich - zapowiedział rzecznik. 

Libicki1200.jpg
J. F. Libicki: nie zagłosowałbym na J. Jaśkowiaka. Marzeniem byłby W. Kosiniak-Kamysz w II turze

Gość Polskiego Radia 24 wypowiedział się także o możliwej kandydaturze Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. - To bardzo ciekawa koncepcja. Wcześniej bardzo rzadko wypowiadał się politycznie. W przypadku Pawła Kukiza chociażby było inaczej. Uważam, że jego wynik może być zaskoczeniem. Pytanie jak Szymon Hołownia odnajdzie się w roli polityka i jak przedstawią się jego poglądy, bo są one raczej nieznane. Będę również ciekawy jak poradzi sobie w debatach i jak kształtują się jego poglądy gospodarcze. To bardzo istotne. W kampanii prezydenckiej można wiele zyskać, ale też wszystko stracić - uważa.

Nowa koncepcja w Senacie

Tematami rozmowy były również aktywność PSL w Senacie i niedawne protesty sędziów. - Ostatnio zaprezentowaliśmy ostatnio nowy projekt ustawy dotyczący Krajowej Rady Sądownictwa i chcemy, by był to projekt senacki. Liczymy na to, że na etapie konsultacji wezmą w nim udział również senatorzy PiS i będzie to projekt wcielany w życie.

Zapytany o możliwość wystawienia kandydatury do KRS z Senatu Kamili Gasiuk-Pihowicz i Joanny Senyszyn, rzecznik przyznał, że na razie nie wiadomo czy tak się stanie. - Wolałbym, aby opozycja mogła delegować dwóch przedstawicieli z Sejmu. Szkoda, że tak się nie stało - podkreślił.

east news trybunał konstytucyjny 1200.jpg
Spór o Trybunał Konstytucyjny. W tle reforma wymiaru sprawiedliwości

- Protesty sędziowskie mówiły o niezależności niezawisłości sędziów i sądownictwa, co jest zapisane w konstytucji i na czym opiera się demokratyczne państwo prawa. Pod takimi postulatami należy się podpisać - dodał.

"Serial, który powinien się zakończyć"

Rozmówca odniósł się także do sprawy prezesa Najwyższej Izby Kontroli. - Wszyscy widzimy jak długo ciągnie się serial z Marianem Banasiem, a powinien już się zakończyć. Przerażające jest to, że CBA zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa NIK prokuraturze przekazało dopiero wtedy, gdy Banaś odmówił podania się do dymisji. CBA powinno to zrobić od razu, a nawet zanim jeszcze został oddelegowany na szefa NIK. Zastanawiające jest to, że służby nie wykryły wcześniej tego, że ta osoba nie powinna funkcjonować w przestrzeni publicznej, gdyby zarzuty się potwierdziły - zwrócił uwagę. 

<<CZYTAJ TAKŻE>> "Nie podam się do dymisji". Marian Banaś wydał oświadczenie

- Gdyby Mariusz Kamiński, szef MSW zajął się rzetelnie sprawą prezesa NIK i rzetelnie nadzorował służby, PiS nie miałoby dzisiaj problemu. Kamiński dla dobra Polska powinien się z tego wytłumaczyć - podsumował. 

***

Rozmawiał Adrian Klarenbach

Polskie Radio 24/pkr

--------------------------------------

Data emisji: 05.12.2019

Godzina emisji: 17.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Maciej Onasz: każda nieobecność w Senacie może mieć spore konsekwencje polityczne

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 08:57
- Marszałek Senatu jest formalnie trzecią osobą w państwie. Ma on prawo wystąpienia z orędziem. Pytanie, czy wykorzysta te uprawnienie oraz czy będzie to narzędzie walki z obozem Zjednoczonej Prawicy - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Maciej Onasz, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław T. Bartoszewski: lider PSL może wygrać wybory prezydenckie

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 18:44
- Władysław Kosiniak-Kamysz reprezentuje elektorat centroprawicowy. Może on zebrać głosy tych, którzy nie będą chcieli zagłosować na Andrzeja Dudę, przez co ma największe szanse na pokonanie go w II turze - powiedział w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybory prezydenckie. Jan Łopata: Władysław Kosiniak-Kamysz ma największe szanse w starciu z Andrzejem Dudą

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2019 16:01
- Nie będziemy organizować prawyborów, bo mamy lidera, który, jak pokazały ostatnie wybory parlamentarne, jest bardzo sprawnym przywódcą. (…) Próbujemy i chcemy budować szeroką koalicję wsparcia dla Władysława Kosiniaka-Kamysza - powiedział Jan Łopata z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

A. Andruszkiewicz: szczerze kibicuję M. Banasiowi, żeby udowodnił swoją niewinność

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 18:54
- Szczerze kibicuję, żeby pan Marian Banaś wybronił się z tych zarzutów, żeby udowodnił, że jest niewinny. Ale chodzi o to, że sprowadzamy dzisiaj debatę w Polsce do jednej instytucji i jednej osoby. To jest bardzo złe - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister cyfryzacji i poseł Prawa i Sprawiedliwości Adam Andruszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef PSL o kandydatach na prezydentów: dobrze, że będzie to wszechstronny wybór

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2019 08:35
– Powiedziałem jako pierwszy, że jestem gotowy do startu w wyborach prezydenckich. Mamy pomysł na kampanię wyborczą – mówił w radiowej Trójce szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
rozwiń zwiń