X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Poseł PO: z powodu koronawirusa od 1 września nauka nie powinna odbywać się w szkołach

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 17:25
- Chciałabym poznać miarodajną opinię, na ile koncentracja dzieci w szkole będzie sprzyjała rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. Według obecnego stanu wiedzy lepszym rozwiązaniem jest powstrzymanie od 1 września edukacji stacjonarnej w szkołach i przejście na zdalną - powiedziała w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz, poseł Platformy Obywatelskiej.
Gabriela Lenartowicz
Gabriela LenartowiczFoto: PR24/MS

Jak głosi najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia, w Polsce z COVID-19 wyzdrowiały już 33 643 osoby. Resort poinformował także o 615 nowych potwierdzonych zakażeniach - to, licząc od początku epidemii, największa liczba przypadków potwierdzonych w Polsce w ciągu doby. Z powodu koronawirusa zmarło także 15 kolejnych chorych, tym samym liczba ofiar SARS-CoV-2 wzrosła do 1 709.

covid mid-epa08572207 1200.jpg
Ponad 33,5 tys. wyleczonych, dobowy rekord zakażeń. Nowe dane resortu zdrowia

"Przekaz powinien być bardziej jednolity"

Zdaniem Gabrieli Lenartowicz liczby te świadczą o tym, że mimo wakacji i słonecznej pogody społeczeństwo wciąż powinno mieć się na baczności. - Biorąc pod uwagę liczbę dziennych zakażeń koronawirusem w ostatnim czasie, nadal musimy być ostrożni - zaznaczyła. - Ja oczywiście też wolę, jak nie ma ograniczeń. Ale obecnie mamy taką sytuację, jaką mamy i myślę, że w imię odpowiedzialności za zdrowie własne i innych należy przestrzegać pewnych reguł - dodała.


Posłuchaj
11:51 PR24_AAC 2020_07_30-16-35-01.mp3 Gabriela Lenartowicz: chciałabym poznać miarodajną opinię, na ile koncentracja dzieci w szkole, nawet przy zachowaniu dystansu, będzie sprzyjała rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 ("Rozmowa PR24")

 

Poseł PO stwierdziła, że w kwestii ochrony zdrowia w dobie koronawirusa przekaz resortu zdrowia nie do końca jest taki, jaki powinien. Wyjaśniła, że chodzi o brak spójności w komunikatach i zaleceniach. - Uważam, że przekaz Ministerstwa Zdrowia powinien być bardziej jednolity. Minister zdrowia raz mówi, że maseczki chronią, a raz - że nie. Należy to poprawić. Oczywiście wiadomo, że państwo nie odpowiada za koronawirusa. Ale państwo odpowiada za sprawne radzenie sobie z SARS-CoV-2 i edukację w tym zakresie - powiedziała.

"Od 1 września lepsza zdalna edukacja"

Gabriela Lenartowicz odniosła się także do kwestii sposobu nauki dzieci w nowym roku szkolnym w związku ze wciąż istniejącym zagrożeniem COVID-19. Posłanie uczniów do szkół od 1 września uzależniła od opinii lekarzy.

koronawirus 1200 pap (5).jpg
COVID-19 w Polsce. Sprawdź aktualne ograniczenia sanitarne związane z epidemią

Czytaj także:

- Chciałabym poznać miarodajną opinię, na ile koncentracja dzieci w szkole, nawet przy zachowaniu dystansu, będzie sprzyjała rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2. Ale według obecnego stanu wiedzy i naszego dotychczasowego doświadczenia lepszym rozwiązaniem jest powstrzymanie od 1 września edukacji stacjonarnej w szkołach i przejście na zdalną - stwierdziła Gabriela Lenartowicz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, podczas której poseł PO m.in. skomentowała czwartkowe spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Rafałem Trzaskowskim.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: Gabriela Lenartowicz (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 30.07.2020

Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rzecznik GIS: nie ma przeciwwskazań do otwarcia szkół

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 13:40
Nie ma przeciwwskazań, żeby rok szkolny mógł się normalnie rozpocząć – powiedział rzecznik GIS Jan Bondar. Poinformował, że powstały wstępne wytyczne dla szkół dotyczące higieny i organizacji pracy, procedur w razie podejrzenia zakażenia i zapewnienia bezpieczeństwa kadrze z grup ryzyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kiedy pojawi się szczepionka na COVID-19? Główny Inspektor Sanitarny wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 09:32
- Mam przekonanie, że szczepionka na koronawirusa będzie później, niż się wszystkim wydaje. W połowie 2021 roku - ocenił w TVN24 Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. Dodał, że do tego czasu pewnie trzeba będzie nosić maseczki w przestrzeniach zamkniętych.
rozwiń zwiń