more_horiz

"Służby zadziałały w sposób oczywisty". Iwaniak o próbach sforsowania granicy Polski

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2021 18:30
- Mamy strefę Schengen, w ramach zjednoczonej Europy poruszamy się bez żadnych przeszkód, oporów i granic. Od strony białoruskiej i ukraińskiej nasza granica jest też granicą Unii Europejskiej. I jako nie tylko granica polska, ale także unijna, powinna być strzeżona, broniona, chroniona i szczelna - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Arkadiusz Iwaniak z Lewicy.
Arkadiusz Iwaniak
Arkadiusz IwaniakFoto: PR24

Poseł KO Franciszek Sterczewski (KO) we wtorek próbował - bezskutecznie - przedrzeć się przez kordon Straży Granicznej, by dostarczyć koczującym po białoruskiej stronie granicy z Polską migrantom torbę z kocami i lekami. "Jestem cały i zdrowy. Niedługo napiszę więcej, co tam się działo i jak wygląda podłość tego państwa wobec cierpienia niewinnych osób. Dziękuję za Wasze wsparcie i pozdrawiam wszystkich serdecznie z Usnarza Górnego!" - napisał później Sterczewski na Twitterze. 

1200 sterczewski forum.jpg
Będzie wniosek o ukaranie posła Sterczewskiego. "Swoim zachowaniem obniżył powagę całej izby"

- Służby polskie nie miały możliwości pozwolić na to, by ktokolwiek przekroczył granicę - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Arkadiusz Iwaniak. - W tym miejscu nie ma przejścia granicznego i o ile służby polskie muszą pilnować od strony polskiej granic naszych i Europy, tak rozumiem, że służby białoruskie pilnują, by też nikt nie przedostał się na ich terytorium. Rozumiem, że służby zadziałały w sposób oczywisty i nikogo nie przepuściły, dbając nie tylko o wizerunek naszego państwa, ale też nasze i wszystkich wymienionych - ocenił. 

Zdaniem gościa "Rozmowy PR24", "straż graniczna jest potrzebna". - Mamy strefę Schengen, w ramach zjednoczonej Europy poruszamy się bez żadnych przeszkód, oporów i granic. Od strony białoruskiej i ukraińskiej nasza granica jest też granicą Unii Europejskiej. I jako nie tylko granica polska, ale także unijna, powinna być strzeżona, broniona, chroniona i szczelna - wskazał. 

Czytaj także: 

Jak mówił polityk, nasza granica "nie była szczelna, bo wiemy, że kilkaset osób w sposób nielegalny - oczywiście, uznajemy, że to reżim Łukaszenki ich dostarczył na naszą stronę, ale wiemy, że nie była szczelna". - Niewątpliwie, Straż Graniczna jest potrzebna - podkreślił poseł Lewicy. Arkadiusz Iwaniak, pytany o to, co się stało z tymi osobami, które przekroczyły granicę, odparł, że "te 700 osób - bo chyba o takiej kwocie mówimy - zostało ujętych".

Posłuchaj
14:35 IwaniakArek - PR24_mp3 2021_08_25-17-35-38.mp3 Arkadiusz Iwaniak o próbach sforsowania granicy polsko-białoruskiej: służby zadziałały w sposób oczywisty ("Rozmowa PR24")

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Rozmowa PR24"

ProwadzącyAdrian Klarenbach

Gość: Arkadiusz Iwaniak (poseł Lewicy)

Data emisji: 25.08.2021

Godzina emisji: 17.35


mbl

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem