more_horiz

"Wbrew temu, co mówi opozycja, nasze działania mają poparcie wielu państw". Kryj o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2021 17:10
- Zarówno przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie spraw zagranicznych wielu krajów, przedstawiciele amerykańskiej administracji, jak i NATO jednoznacznie mówią, że Polska broni granic zewnętrznych Sojuszu i ma w tym względzie pełne wsparcie - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Kryj z PiS. 

Gość PR24 mówił o zapowiedzi możliwego procedowania na najbliższym posiedzeniu Sejmu nowelizacji ustawy o granicy państwowej. Jak zauważył, to istotne, ponieważ obecna sytuacja na granicy polsko-białoruskiej budzi niepokój zarówno nasz oraz naszych sojuszników z NATO, jak i przyjaciół z Unii Europejskiej.

- Kiedy zakończy się dwumiesięczny stan wyjątkowy na terenach przygranicznych, to tam nie może być pustki, sytuacji, w której nagle granica przestaje być chroniona. Zostaną więc złagodzone pewne restrykcje dotyczące stanu wyjątkowego, także zostanie dopuszczona obecność mediów na terenach przygranicznych, oczywiście nie będą to setki dziennikarzy, bo to utrudniałoby pracę straży i wojska - mówił Andrzej Kryj.


mid-epa09583231 (1).jpg
"To państwowy terror pod patronatem Putina". Jarosław Krajewski o kryzysie migracyjnym

"Wiele państw okazuje nam wsparcie"

Oceniając bieżącą sytuację na granicy Polski z Białorusią, powiedział, że jest ona "niezwykle trudna". Dodał, że obecnie pod granicą jest kilka tysięcy osób, które czekają na przedarcie się przez nią, a żeby wzmocnić propagandę, Aleksander Łukaszenka skierował tam również kobiety i dzieci.

Straż Graniczna przekazała, że po stronie białoruskiej przy przejściu w Kuźnicy gromadzą się kolejne grupy migrantów. Polskie służby przygotowują się na różne scenariusze, w tym na próbę siłowego sforsowania granicy. W ciągu ostatniej doby Straż Graniczna odnotowała 118 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusią. Postanowienia o opuszczeniu naszego kraju wydano wobec 39 cudzoziemców.

Czytaj także:

- Bardzo dobrze, że w tej sytuacji tak wiele państw okazuje nam, iż stoi po stronie Polski, wbrew insynuacjom naszej opozycji, która sugerowała, iż jesteśmy wyizolowani. Tymczasem zarówno przedstawiciele Komisji Europejskiej, ministrowie spraw zagranicznych wielu krajów, przedstawiciele amerykańskiej administracji, jak i NATO jednoznacznie mówią, że Polska broni granic zewnętrznych Sojuszu i ma w tym względzie pełne wsparcie - mówił Andrzej Kryj.


Posłuchaj
12:39 PR24_mp3 2021_11_15-16-35-20.mp3 A. Kryj (PiS) o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ("Rozmowa PR 24")

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Andrzej Kryj (PiS)

Data emisji: 15.11.2021

Godzina: 16:35 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem