more_horiz

"Nie wiem, czy będzie w stanie coś Polakom przedstawić". Dziambor o komisji śledczej ds. inwigilacji

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 18:54
- Nie wiem, czy ta komisja będzie w stanie coś Polakom przedstawić, ale na pewno chciałbym, żeby się odbyła. Chociażby po to, żebyśmy zyskali wiedzę, którą dzisiaj posługują się media na zasadzie domysłów i politycy na zasadzie dementowania informacji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Artur Dziambor (Konfederacja).
Artur Dziambor o komisji śledczej ds. inwigilacji: nie wiem, czy będzie w stanie coś Polakom przedstawić
Artur Dziambor o komisji śledczej ds. inwigilacji: nie wiem, czy będzie w stanie coś Polakom przedstawićFoto: Polskie Radio

W czwartek po południu odbyło się drugie spotkanie posłów ws. powołania komisji śledczej ds. inwigilacji. Jak przekazano, jej działalność miałaby obejmować lata 2005-2021. Po debacie odbyła się wspólna konferencja prasowa, a następnie Paweł Kukiz złożył w sekretariacie marszałek Sejmu wniosek ws. powołania komisji, pod którym podpisali się także przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Koalicji Polskiej-PSL, Porozumienia, PPS oraz Konfederacji.

Poseł Artur Dziambor powiedział na antenie Polskiego Radia 24, że Konfederacja nie ma jeszcze wybranego kandydata do komitetu śledczego. - Teoretycznie, to my jeszcze czekamy na informację, że ten człowiek od nas na pewno w tej komisji będzie zasiadał. Ale po dzisiejszych (czwartkowych - red.) negocjacjach już jesteśmy bliżej tego - wskazał.

Jak dodał, na następnym spotkaniu ugrupowania (które odbędzie się w przyszłym tygodniu) zostanie podjęta decyzja, kto będzie reprezentantem koła. Jego zdaniem, powinna to być osoba z wykształceniem prawniczym.

"Nie wiem, czy komisja będzie w stanie coś Polakom przedstawić"

Zdaniem gościa audycji sejmowa komisja ds. inwigilacji powinna zostać powołana, ponieważ mogłaby ona "szeroko skomentować różne wydarzenia". - Tylko zastanawiam się, co komisja będzie mogła rzeczywiście w świetle kamer powiedzieć, ponieważ materiał będzie raczej tajny - dodał.

Zaznaczył, że może być to pewien problem, ponieważ posłowie, którzy tam zasiądą będą mieli "usta zamknięte klauzulami". - Nie wiem, czy ta komisja będzie w stanie coś Polakom przedstawić, ale na pewno chciałbym, żeby się odbyła. Chociażby po to, żebyśmy zyskali wiedzę, którą dzisiaj posługują się media na zasadzie domysłów i politycy na zasadzie dementowania informacji - powiedział.

Artur Dziambor dodał ponadto, że "jest propaństwowy" i właśnie dlatego uważa, że "polskie służby powinny mieć absolutnie najlepszy sprzęt i najlepsze techniczne możliwości do tego, żeby wyłapywać wszelkiego rodzaju przestępczość".

Posłuchaj
12:45 PR24_mp3 2022_02_10-17-36-10.mp3 Artur Dziambor o porozumieniu opozycji ws. powołania sejmowej komisji ds. inwigilacji ("Rozmowa PR24"/Polskie Radio 24) 

Więcej w nagraniu.

Czytaj także:

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 10.02.2022

Godzina emisji: 17.35

ng/PAP

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem