more_horiz

Budowa zapory na granicy z Białorusią. Wiceszef MSWiA przekazał, jak idą prace

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 18:10
Jak powiedział w Polskim Radiu 24 wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik, budowa zapory na granicy z Białorusią "idzie dobrze". - Jestem przekonany, że dotrzymamy słowa. Przypomnę, że obiecaliśmy, że zapora powstanie w I połowie roku - oświadczył.

Na pogranicze polsko-białoruskie wciąż ściągani są imigranci z niemal całego świata - mówił w kwietniu rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Na granicy budowana jest pięciometrowa zapora zwieńczona półmetrowym zwojem z drutu kolczastego. Inwestycja ma zostać ukończona w czerwcu.

Maciej Wąsik poinformował na antenie Polskiego Radia 24, że budowa "idzie dobrze", a termin powstania ogrodzenia "w sensie fizycznym" zostanie utrzymany. - Dopiero po budowie zapory w sensie fizycznym będzie można nakładać elektronikę. Wszystkie umowy są podpisane, prace trwają - mówił.

Wiceszef MSWiA: twardo stanęliśmy na granicy z Białorusią

Jak dodał, realizacja inwestycji na granicy z Białorusią składa się z "kilku elementów", m.in. budowy specjalnej drogi, która pozwoli dojechać maszynom budowlanym oraz pojazdom polskich służb na miejsce. Droga ta jest "w dziewięćdziesięciu kilku procentach wykonana". 

Czytaj również:

Wiceszef MSWiA odniósł się też do samego kryzysu na granicy z Białorusią. Jego zdaniem, rząd "doskonale zdał ten test". - Twardo stanęliśmy na granicy. Postawiliśmy tam dywizję wojska, wiele kompanii policji, wzmocniliśmy Straż Graniczną. Nie dawaliśmy żadnego pola przeciwnikom - stwierdził. - Twarda, konsekwentna polityka - zaznaczył.

Posłuchaj
12:29 Wąsik [PR24]PR24 (mp3) 2 maj 2022 17_36_01.mp3 Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik o budowie zapory na granicy z Białorusią (Rozmowa PR24) 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Maciej Wąsik (wiceminister spraw wewnętrznych i administracji)
Data emisji: 2.05.2022
Godzina emisji: 17.35

ms

Zobacz także

Zobacz także