more_horiz

Wojciech Buczak (PiS): Rzeszów dobrze się rozwija, to najlepsze miejsce do życia

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2019 12:00
- Wielu ludziom żyje się tu spokojnie, bez stresu. Bardzo to sobie cenię. Rzeszów to najlepsze miejsce do życia - przekonywał w Polskim Radiu 24 Wojciech Buczak, poseł PiS z Podkarpacia.
Audio
  • 08.10.2019 Gość PR24: Wojciech Buczak, poseł PiS.
nz Wojciech Buczak z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości
n/z Wojciech Buczak z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i SprawiedliwościFoto: Facebook/Wojciech Buczek

Wojciech Buczak to poseł na Sejm VIII kadencji. Ukończył studia na Politechnice Rzeszowskiej. W tym samym roku podjął zatrudnienie w biurze konstrukcyjnym Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Rzeszów”, a także wstąpił do „Solidarności”. Po wprowadzeniu stanu wojennego współpracował z podziemiem, zajmował się m.in. dystrybucją wydawnictw drugiego obiegu. Od 1989 jest etatowym działaczem związkowym, od 1992 był wiceprzewodniczącym, a w 1998 objął stanowisko przewodniczącego zarządu Regionu Rzeszów NSZZ „S”.

W 2015 wystartował w wyborach parlamentarnych do Sejmu z listy PiS w okręgu rzeszowskim. Otrzymał 18 202 głosy, uzyskując tym samym mandat posła na Sejm VIII kadencji. W wyborach samorządowych w 2018 był kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rzeszowa, zajmując 2. miejsce z wynikiem 28,86 proc. głosów (nie doszło do II tury).

Podkarpacie rozwija się dynamicznie

Podczas rozmowy w Polskim Radiu 24 Wojciech Buczak podsumował to, co dobrego zmieniło się w minionych latach na Podkarpaciu. Zachwalał zalety życia w Rzeszowa, stolicy regionu.

- Rzeszów się dobrze rozwija. Lotnisko, strefa przemysłowa - to powoduje, że dynamicznie rozwija się całe Podkarpacie. Rzeszów ma najwięcej mieszkańców. Tu są ważne instytucje, to może powodować lekką zazdrość. Trzeba zrozumieć, że taka jest kolej rzeczy - przekonywał poseł PiS. - Wielu ludziom żyje się tu spokojnie, bez stresu. Bardzo to sobie cenię: Rzeszów, to najlepsze miejsce do życia - dodał. 

[PRZECZYTAJ TAKŻE] >>> Prezydent i premier na czele rankingu zaufania. Na drugim biegunie liderzy Konfederacji i KO 

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

PR24/tb

* * *

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Wojciech Buczak (poseł PiS)

Data emisji: 08.10.2019

Godzina emisji: 11:20

Zobacz także

Zobacz także