more_horiz

Marcin Kulasek: Robert Biedroń wrócił do kampanii. Może sondaże będą jeszcze dla niego łaskawe

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2020 18:39
- W połowie maja, wg sondaży, po pietach deptał Andrzejowi Dudzie Szymon Hołownia. Teraz wchodzi do II tury Rafał Trzaskowski. Być może pod koniec kampanii ankiety będą łaskawe dla Roberta Biedronia - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Kulasek z Lewicy. 
Audio
  • Marcin Kulasek o wyborach prezydenckich ("Rozmowa PR24")
Marcin Kulasek
Marcin Kulasek Foto: PR24

W całej Polsce trwa ponowna kampania wyborcza. Kolejni kandydaci przedstawiają swoje programy i podróżują po kraju, przekonując Polaków do oddania na nich głosu. W Polskim Radiu 24 gościł Marcin Kulasek z Lewicy, który apelował o oddanie go na Roberta Biedronia.

Grzegorz Pietruczuk 1200.jpg
Polityk Wiosny: Rafał Trzaskowski ma poglądy zbliżone do programu Lewicy

Co miał na myśli Leszek Miller?

W PR24 poseł został zapytany o wypowiedź Leszka Millera. Były premier RP z ramienia SLD stwierdził, że w pierwszej turze zagłosuje na Roberta Biedronia, jednak w drugiej głos odda na Rafała Trzaskowskiego. Marcin Kulasek stwierdził, że Leszek Miller miał na myśli to, że "w II turze będzie głosował na kandydata opozycji".

- Jeśli kandydatem opozycji będzie Robert Biedroń, to zagłosuje na Roberta Biedronia - stwierdził sekretarz generalny SLD.

>>> [CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Nie porównywałbym Antify do Armii Krajowej". Marcin Kulasek o słowach rzecznik SLD

Na stwierdzenie, że Leszek Miller wprost stwierdził, że będzie głosował na Rafała Trzaskowskiego, Marcin Kulasek odparł, że były premier zapewne zasugerował się sondażami.

- W połowie maja, będąc na 2. miejscu, deptał po piętach prezydentowi Andrzejowi Dudzie Szymon Hołownia. Teraz wchodzi do II tury Rafał Trzaskowski. Być może pod koniec kampanii - a przypominam, że właśnie rozpoczął ponowną kampanię Robert Biedroń - sondaże będą łaskawe dla Roberta Biedronia - wyjaśnił poseł Lewicy.

"Skrót myślowy"

- Myślę, że pan premier zrobił duży skrót myślowy, ale na pewno - o tym jestem przekonany - w II turze zagłosuje na kandydata opozycji. Jeśli to będzie Robert Biedroń, to będzie głosował na Roberta Biedronia - podkreślił Marcin Kulasek.

- W I turze apelujemy do wyborców Lewicy, żeby pomyśleli sercem i zagłosowali na Roberta Biedronia. W II turze rzeczywiście mogą zasugerować się kalkulacją i zagłosować na kandydata opozycji. Jeśli nim nie będzie Robert Biedroń, to na innego kandydata opozycji - mówił poseł Lewicy.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Biedroń o Trzaskowskim: wilk przywdziewa owczą skórę, lista grzechów PO jest bardzo długa

Zapytany, czy "wszystko jedno na którego, byle z opozycji" odpowiedział, że tak. Wśród liczących się kandydatów opozycji Marcin Kulasek wymienił - prócz Roberta Biedronia - Rafała Trzaskowskiego, Władysława Kosiniaka-Kamysza i Szymona Hołownię. Podkreślił, że Krzysztofa Bosaka nie uważa za kandydata opozycyjnego.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Marcin Kulasek (Lewica)
Data emisji: 05.06.2020
Godzina emisji: 16.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także