more_horiz

TSUE nakłada na Polskę karę za kopalnię Turów. Poseł KO: nie powinno do tego dojść

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 17:31
- Najgorsza wiadomość dnia, która mnie zmroziła. Powstaje pytanie, co robią polskie służby, co robi polska dyplomacja. To jest rzecz niebywała, do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Grabczuk z KO.

Trybunał Sprawiedliwości UE nałożył na Polskę karę za niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów. Polska została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji Europejskiej kary pieniężnej w wysokości 500 tys. euro dziennie.

Artur Soboń 1200.jpg
Soboń: rozmowy ws. Turowa nie są łatwe, Czesi wracają do kwestii, które nie były wcześniej podnoszone

- Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie, że będziemy musieli płacić, choć sytuacja jest naprawdę trudna. Nie tak dawno premier Morawiecki po rozmowie z szefem czeskiego rządu mówił, że problem Turowa wkrótce zostanie rozwiązany. [...] Nie wierzę już premierowi - stwierdził polityk KO.

Jak mówił poseł Grabczuk, "dzisiaj, kiedy otrzymuję wiadomość, że Polska ma każdego dnia płacić ponad 2 mln zł, to opadają mi ręce". - [...] Na to nigdy nie powinniśmy pozwolić. Gdzie jest polska dyplomacja? - pytał.

Posłuchaj
12:51 PR24_mp3 2021_09_20-16-35-35.mp3 Krzysztof Grabczuk o sprawie kopalni Turów ("Rozmowa PR24") 

- Nie możemy zamknąć elektrowni, bo musimy mieć na uwadze ludzi, którzy tam pracują, musimy patrzeć na rodziny. Co należy zrobić dalej z kopalnią Turów? To jest pytanie do rządu - podsumował gość audycji. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Rozmowa PR 24"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Krzysztof Grabczuk (Koalicja Obywatelska)

Data emisji: 20.09.2021

Godzina emisji: 16.35

kmp

Zobacz także

Zobacz także