more_horiz

Zarzuty wobec Mariana Banasia. Robert Gontarz: powinien zostać pozbawiony immunitetu

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2022 18:51
- Miejmy nadzieję, że Marian Banaś zostanie pozbawiony immunitetu i będzie miał możliwość - jeśli rzeczywiście jest niewinny - oczyścić swoje imię i nazwisko. Chyba że jest winny - to będzie bardzo protestował przeciw zdjęciu immunitetu - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Robert Gontarz. 

Połączone komisje spraw zagranicznych i kontroli państwowej zebrały się w poniedziałek po południu, by wysłuchać stanowiska prezesa NIK Mariana Banasia w sprawie grudniowej wizyty delegacji NIK na Białorusi.

Przypomnijmy, że w lipcu 2021 roku z wnioskiem o uchylenie immunitetu prezesowi NIK wystąpił do marszałek Sejmu Prokurator Generalny. Śledczy chcieli wówczas postawić Marianowi Banasiowi kilkanaście zarzutów, w tym podania nieprawdy w oświadczeniach majątkowych.

"Powinien być bez zarzutów"

- Uważam, że ktoś na tak ważnym stanowisku powinien być bez zarzutów. Jeśli takie zarzuty się pojawiają, to powinny zostać przedstawione przez prokuraturę - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz.

- Szef NIK powinien móc się wytłumaczyć. Jeśli jest niewinny, to jego sprawa. Jeśli jest winny, powinien ponieść konsekwencje. Nie ma w polskim państwie świętych krów - dodał poseł PiS.

Jego zdaniem, odnosząc się do zarzutów "Marian Banaś mówi dokładnie to, co mówią przedstawiciele opozycji, kiedy pojawiają się jakieś zarzuty pod ich adresem".

- W momencie kiedy Marian Banaś nie był skonfliktowany z PiS, to opozycja wieszała na nim najgorsze psy. Kiedy zaś stwierdził, że będzie politycznym rozgrywaczem, to opozycja "złapała się" pana Banasia, być może nawet jej politycy będą go bronić - zaznaczył Robert Gontarz.

Stwierdził również, że delegacja NIK-u wybrała się na Białoruś w trudnej sytuacji międzynarodowej - w czasie, gdy strona białoruska z pomocą Władimira Putina "robi wszystko, żeby zdestabilizować sytuację w Polsce". 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
13:47 PR24 2022_01_24-17-35-29.mp3 Robert Gontarz o sprawie Mariana Banasia (Rozmowa PR24) 

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Robert Gontarz (poseł PiS)
Data emisji: 24.01.2022
Godzina emisji: 17.35

bartos

Zobacz także

Zobacz także