more_horiz

Tusk chce wcześniejszych wypłat 800+. Poseł PiS mówi o hipokryzji lidera PO. "Do niego nie docierają realia budżetowe"

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 18:55
- Jest jasne, że budżet na ten rok jest uchwalony. Wnioskodawca tego projektu, pani Marzena Okła-Drewnowicz, ani słowem się nie zająknęła o tym, skąd te pieniądze chce wziąć - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Paluch (Prawo i Sprawiedliwość). 

Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało w Warszawie dwudniową konwencję programową, podczas której przedstawiło pierwsze obietnice wyborcze. To między innymi bezpłatne leki dla osób powyżej 65. roku życia i do 18. roku życia, bezpłatne przejazdy autostradami publicznymi oraz podniesienie świadczenia na dziecko do 800 zł.

Ten ostatni postulat kilka dni później jako własny przedstawiła Platforma Obywatelska, składając w Sejmie projekt ustawy, który przewiduje wprowadzenie świadczenia od 1 czerwca, a nie jak chce PiS - od początku przyszłego roku. Dlatego politycy PiS ruszyli z akcją #SprawdzamyTuska, aby przypomnieć Polakom, że gdy Sejm wprowadzał program 500+ lub zwiększał kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł, to PO głosowała przeciw.

"Do Tuska nie docierają realia budżetowe"

Anna Paluch komentowała propozycję polityków PO. - Do Donalda Tuska realia budżetowe nie docierają - stwierdziła, przypominając, że budżet na 2023 r. został uchwalony i tak poważne jego modyfikacje nie wchodzą w grę.

Zwracała także uwagę na konieczność zachowania ustawowych terminów podczas procedowania nowych regulacji. - Pan prezydent ma swój termin, 21 dni na podpisanie ustawy, Senat nierychliwie zwołuje posiedzenia, ostatni zaś punkt propozycji zmian ustawy mówi, że wchodzi ona w życie 1 czerwca, czyli ustawa działa wstecz, jak za słusznie minionego ustroju komunistycznego - zauważyła poseł.

Posłuchaj

10:10 PR24 2023_05_25-17-35-37.mp3 Anna Paluch o propozycjach programowych Prawa i Sprawiedliwości (Polskie Radio 24 / Rozmowa PR24)

Czytaj także:

Więcej w zapisie audycji.

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Anna Paluch (PiS)

Data emisji: 25.05.2023

Godzina emisji: 17.35

PR24/ka

Zobacz także

Zobacz także