more_horiz

Smoliński: film Holland wpisuje się w opowieści Niemców oraz narrację PO

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 18:30
- Film "Zielona granica" Agnieszki Holland ma ułatwić decyzję w sprawie rozebrania zapory na granicy - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Kazimierz Smoliński.
Smoliński: niewyobrażalne jest, że można było stworzyć film aż o takim podłożu ideologicznym i politycznym
Smoliński: niewyobrażalne jest, że można było stworzyć film aż o takim podłożu ideologicznym i politycznymFoto: Shutterstock/Denis Makarenko

W piątek 22 września na ekrany kin wchodzi film Agnieszki Holland "Zielona granica". Artystyczna wizja naporu migrantów na polską granicę, jaki miał miejsce jesienią i zimą 2021, swoją premierę miała w Wenecji 5 września. Teraz z obrazem Holland będą mogli zapoznać się polscy widzowie.

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 film Agnieszki Holland jest skandaliczny. - Niewyobrażalne jest, że można było stworzyć film aż o takim podłożu ideologicznym i politycznym. Rozumiem swobodę wypowiedzi artystycznej, która jest w Polsce nieograniczona. Nie może jednak prowadzić do tego, że czarno-biała fabuła stwarza wrażenie dokumentu i prawdziwości wydarzeń. Naszych pograniczników pokazano jako barbarzyńców, mieli rzucać na druty ciężarne kobiety. Nie dziwię się, że nasze służby mundurowe są oburzone, że organizują protesty - powiedział Kazimierz Smoliński. 

Poseł PiS przypomniał też niemiecki serial "Nasze matki, nasi ojcowie". - Ewidentnie szkalował Polskę, Armię Krajową i Polaków jako antysemitów. Film "Zielona granica" wpisuję się w tamtą opowieść, że Polacy się ksenofobami i barbarzyńcami - tłumaczył Smoliński. 

Zobacz również na niezalezna.pl: Pseudoelity na straży filmu Holland. „To zapowiedź czerwonego dywanu, który PO rozwija przed migrantami“

Narracja PO

Agnieszka Holland przyznaje się do tego, że wspiera PO. - W filmie "Zielona granica" idzie w narrację PO, że zaporę na granicy trzeba rozebrać. Film ma ułatwić decyzję w sprawie rozebrania muru. Nakłada się na to sprawa wiz. Rzekomo mur miał powstać po to, by trzeba było płacić za wizy. To kompletna aberracja. Mam nadzieję, że Polacy nie uwierzą w te bzdury, które są bardzo mocno nakręcane - podsumował Kazimierz Smoliński. 

Posłuchaj
12:46 PR24 2023_09_21-17-34-50.mp3 Kazimierz Smoliński gościem Adriana Klarenbacha (Rozmowa PR24)

 

Film Agnieszki Holland został uznany za tak mało wiarygodny, że w czwartek wiceszef MSWiA Błażej Poboży poinformował, że w kinach studyjnych w całej Polsce jego projekcje poprzedzane specjalnie przygotowanym spotem, który - jak zapowiedział - pokaże kontekst operacji hybrydowej i wprowadzone rozwiązania, które miały zagwarantować bezpieczeństwo polskiego państwa.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Rozmowa PR24

ProwadzącyAdrian Klarenbach

GośćKazimierz Smoliński (poseł PiS)

Data emisji: 21.09.2023

Godzina emisji: 17.35

PR24/jt

Zobacz także

Zobacz także