more_horiz

Bartoszewski: nie powinniśmy porównywać działań żadnego demokratycznego rządu do systemów totalitarnych

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2023 17:40
- Porównania tego typu są głęboko niesłuszne i chybione. Trudno jest porównać jakikolwiek rząd do systemów totalitarnych z XX wieku. Nie porównujmy demokratycznych rządów do działań masowych morderców i zbrodniarzy - podkreślił w Polskim Radiu 24 Władysław Teofil Bartoszewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego. 
Władysław Teofil Bartoszewski
Władysław Teofil Bartoszewski Foto: PR24

Warszawski sąd okręgowy zabronił Zbigniewowi Ziobro wypowiadania się na temat Agnieszki Holland i jej filmu "Zielona granica" w kontekście porównań jej twórczości do zbrodniczych reżimów i ideologii. - Jest to zabezpieczenie w sprawie o ochronę dóbr osobistych - poinformował pełnomocnik reżyser Michał Wawrykiewicz.

W tym kontekście prowadzący audycję zadał Władysławowi Bartoszewskiemu pytanie: "Jeśli pani Holland mówi o tym rządzie, że jest to rząd nazioli, to czy ma do tego prawo"?

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego zaznaczył, że o to należałoby zapytać sąd. 

- Porównania tego typu są głęboko niesłuszne i chybione. Trudno jest porównać jakikolwiek rząd do systemów totalitarnych z XX wieku. Nie porównujmy demokratycznych rządów do działań masowych morderców i zbrodniarzy - podkreślił Władysław Bartoszewski. 

- Owszem, można porównać Niemcy Adolfa Hitlera do Związku Sowieckiego Józefa Stalina. To jest porównanie uprawnione - dodał polityk. 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:42 Bartoszewski (online-audio-converter.com).mp3 Rozmowa PR24 - Władysław Teofil Bartoszewski 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Władysław Teofil Bartoszewski

Data emisji: 26.09.2023

Godzina emisji: 17.35

PR24

Zobacz także

Zobacz także