X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Paderewski" w Muzeum Narodowym. Opowieść o niezwykłym człowieku

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 15:13
Obrazy, rysunki, zdjęcia i inne zabytki przekazane w darze przez Ignacego Jana Paderewskiego dla Muzeum Narodowego w Warszawie, ukazują niezwykłe zaangażowanie muzyka i męża stanu w propagowanie sprawy niepodległości Polski na całym świecie i późniejszą jego karierę polityczną - m.in. piastowanie funkcji premiera rządu odrodzonej Rzeczypospolitej. O wystawie "Paderewski" mówiła w audycji Utracone Odzyskane jej kuratorka dr Magdalena Pinker.
Audio
  • 10.02.18 Dr Magdalena Pinker o nowej wystawie w Muzeum Narodowym poświęconej Ignacemu Janowi Paderewskiemu.
Fragment portretu Ignacego Paderewskiego. Laurens Alma-Tadema (1836-1912) ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie
Fragment portretu Ignacego Paderewskiego. Laurens Alma-Tadema (1836-1912) ze zbiorów Muzeum Narodowego w WarszawieFoto: MNW / cyfrowe.mnw.art.pl

Wystawa jest okazją, by przypomnieć Paderewskiego jako kolekcjonera cennych dzieł sztuki, które gromadził w ukochanym domu w Riond-Bosson nieopodal Jeziora Genewskiego i które potem ofiarował narodowi.

- Prezentujemy tę niezwykłą postać przez pryzmat kolekcji Paderewskiego, przez pryzmat rzeczy, którymi się otaczał w swojej rezydencji w Szwajcarii – wyjaśniła dr Magdalena Pinker. - Nasza wystawa opowiada o niezwykłym człowieku, ale staramy się też pokazać dosyć nietypowe twarze Paderewskiego, także te mniej znane – mówiła.

Jak zaznaczyła dr Pinker, wystawa zaczyna się od Paderewskiego jako muzyka, wielkiego pianisty, kompozytora. - W dalszej część prezentujemy Paderewskiego jako celebrytę. Pokazujemy jego wielkich znajomych, dla których grał, z którymi się przyjaźnił. To największe postaci tamtych czasów - królowa Wiktoria, Helena Modrzejewska – podkreśliła.

- Chcieliśmy też pokazać jego życie prywatne. To człowiek z ogromnym dystansem do siebie, z ogromnym poczuciem humoru – podsumowała.

Wystawa będzie czynna od 17 lutego do 20 maja 2018 roku.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Magdalena Ogórek.

Polskie Radio 24/pr

Utracone, Odzyskane w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 10.02.18

Godzina emisji: 13:15

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Narodowe: Wystawy na 100-lecie niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 14:35
Coraz większymi krokami zbliża się 100. rocznica odzyskania niepodległości. Z tej okazji Muzeum Narodowe w Warszawie planuje cykl wystaw odnoszących się do tego wydarzenia. O tym w audycji Utracone, Odzyskane mówiła Agnieszka Morawińska, dyrektor placówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieje kolekcji Czartoryskich i historia jej powstawania w Galerii Kordegarda

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 18:01
Do 14 stycznia 2018 w warszawskiej Galerii Kordegarda oglądać można wystawę „Czartoryscy. Historia kolekcji”. Myślą przewodnią ekspozycji jest przedstawienie sposobu kształtowania się prywatnej kolekcji w Polsce na przestrzeni lat. O wystawie mówiła w audycji Utracone-Odzyskane Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, szefowa Galerii Kordegarda.
rozwiń zwiń