Oczekiwania lekarzy i pacjentów wobec e-medycyny
- Pacjenci czekają na rozwiązania z obszaru e-zdrowia i - jeśli tylko to możliwe - bardzo chętnie z nich korzystają. Zapisują się online na wizyty, odbierają wyniki badań, szukają świadczeniodawców, szukają deficytowych leków. Pacjenci są w internecie – powiedziała w Polskim Radiu 24 Ewa Borek (My Pacjenci). Odniosła się w ten sposób do raportu o oczekiwaniach wobec e-medycyny, którego prezentacja odbyła się w poniedziałek.
2017-11-13, 16:46
Posłuchaj
Rząd pracuje nad rozwiązaniami informatycznymi mającymi poprawić opiekę zdrowotną, takimi jak elektroniczna dokumentacja pacjenta, e-recepta czy e-skierowanie. Jednym z bardziej wyczekiwanych elementów zinformatyzowanej ochrony zdrowia, z którego korzyści mają odnieść pacjenci, pracownicy medyczni, świadczeniodawcy, a także NFZ jest elektroniczna recepta.
Jak podkreśliła Ewa Borek, „w systemie prywatnym pacjenci pokochali umawianie się na wizyty przez internet, wpisywanie się lekarzowi do kalendarza i stało się to obowiązującym standardem i potrzebą, której oczekuje się już od placówek publicznych”.
- Niestety w systemie publicznym nikt specjalnie nie przejmuje się potrzebami pacjentów, nie odbiera telefonów, zmusza, by przychodzili fizycznie, by zarejestrować się na badanie. Niewiele placówek umożliwia zapisy online – mówiła Borek.
Dodała, że z raportu wynika, że pacjenci czekają, by standard, który polubili i który dotyczy systemu medycyny prywatnej, stał się standardem obowiązującym w medycynie publicznej. To główne przesłanie raportu – podsumowała.
REKLAMA
Więcej w całej rozmowie.
Gospodarzem audycji był Łukasz Sobolewski.
Polskie Radio 24/pr
__________________
REKLAMA
Data emisji: 13.11.17
Godzina emisji: 15:45
Polecane
REKLAMA