more_horiz

Piotr Zgorzelski: kampania wyborcza nigdy nie była tak brutalna jak teraz

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 18:15
- Na miejscu pana Wojciecha Kałuży schowałbym się pod ziemię, gdybym musiał przeżywać to co on i jego rodzina – mówił w Polskim Radiu 24 poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego komentując wydarzenia w śląskim sejmiku.
Audio
  • 29.11.18 Piotr Pogorzelski o wyborach samorządowych
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: PR24

Piotr Zgorzelski odniósł się do rozmów koalicyjnych toczących się po ostatnich wyborach samorządowych - Warto się zastanowić nad zmianą w przepisach o samorządzie np. skrócić czas pomiędzy wyborami a objęciem urzędu kiedy mają miejsce różnego rodzaju negocjacje. Najlepiej gdyby w ciągu tygodnia po ogłoszeniu wyników można było rozpocząć konstytuowanie władz w samorządach. ma to oczywiście związek ze sprawą pana Wojciecha Kałuży, na miejscu którego schowałbym się pod ziemię, gdybym musiał przeżywać to co on i jego rodzina. Nie chodzi o żal, że Koalicja Obywatelska i PSL straciły drugi co do wielkości region, bo mogło się to wydarzyć w druga stronę, jednak gdyby tak się stało, mój stosunek do takiej osoby były ten sam. Za blamaż na Śląsku odpowiedzialni są ci, którzy byli autorami postawienia na jedynce pana Kałuży, który nie znalazł się znikąd, był zdeklarowanym działaczem partii Nowoczesna. Jeśli z dnia na dzień zmienia barwy polityczne to znaczy, że dokonano niewłaściwego wyboru. Wyborcy pana Kałuży, który był kandydatem Nowoczesnej, nie głosowali na niego po to, żeby na drugi dzień przeszedł do PIS - podkreślił poseł.

- Nie ma możliwości porównania wyborów 2014 r. i 2018 r. Jeżeli ktoś chce to robić, to albo się nie zna, albo ma złą wolę. Jest zbyt wiele czynników, choćby zmiana ordynacji wyborczej, która była w istocie uderzeniem w PSL. Zamieniono warunki gry, Kampania wyborcza nigdy nie była tak brutalna jak teraz. Złożyło się na to wiele czynników, do tej pory towarzyszyła jej racjonalność, spierano się na dotychczasową działalność wójta czy burmistrza. Polityka wstąpiła bardzo mocno do wyborów samorządowych i mamy tego konsekwencje - komentował.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 29.11.2018

Godzina emisji: 17:15

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem