X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Mirosław Pampuch o mowie nienawiści: to z niej biorą się określone działania fizyczne

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2019 09:35
– Odnoszę wrażenie, że istnieje pewne przyzwolenie na hejt, który występuje w mediach społecznościowych, ale także w mowie polityków – powiedział Mirosław Pampuch, poseł Nowoczesnej. Po zabójstwie prezydenta Gdańska rozpoczęła się w Polsce dyskusja na temat jakości i atmosfery w debacie publicznej.
Audio
  • 17.01.19 Mirosław Pampuch: „Istnieje pewne przyzwolenie na hejt (…)”.
Mirosław Pampuch - poseł partii .Nowoczesna
Mirosław Pampuch - poseł partii .NowoczesnaFoto: PAP/Leszek Szymański

"To wszystko jest pokłosiem tego, co dzieje się w naszym kraju, a więc swego rodzaju przyzwolenia na hejt". W ten sposób Mirosław Pampuch odniósł się do sytuacji w polskiej przestrzeni publicznej i tego, co może być podłożem zabójstwa Pawła Adamowicza.

– Dopiero teraz, po tak wielkiej tragedii, dostrzegamy, jak wiele było gróźb płynących w kierunku różnych prezydentów. Dopiero teraz dokonuje się zatrzymań różnych osób. Można powiedzieć, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie tylko polityków, ale wszystkich obywateli, wzięły się do pracy – zwrócił uwagę gość Polskiego Radia 24.

Bardziej intensywniejsza edukacja odnośnie mowy nienawiści wśród dzieci i młodzieży mogłaby być zdaniem parlamentarzysty jednym ze sposobów na ograniczenie agresywnych zachowań. – Trzeba mówić im, jak bardzo jest szkodliwa. Dopiero szerokofalowe i długookresowe działania mogą spowodować zmniejszenie zagrożeń. Im więcej zrozumienia dla drugiego człowieka, tym łatwiejsza debata publiczna – dodał.

Mirosław Pampuch podkreślił, że ważne w kontekście zapewnienia większej ochrony mieszkańcom naszego kraju są również odpowiednie zmiany legislacyjne. Parlamentarzysta opowiada się za rozszerzeniem prawa karnego, w tym zakazem stosowania hejtu wobec różnych grup społecznych, m.in. kobiet, czy osób niepełnosprawnych.

Z Mirosławem Pampuchem rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/db

--------------------------------

Data emisji: 17.01.2019

Godzina emisji: 7.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Daniel Boćkowski: zachowanie Stefana W. można porównać do działania Andersa Breivika

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 11:05
- Będzie to uproszczenie, ale pewna forma zachowania Stefana W., jego narcyzmu, jest zbliżona do działania Andresa Breivika, który dokonał dużo większej masakry - ocenił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski z Uniwersytetu w Białymstoku. Na naszej antenie o ataku na prezydenta Gdańska i problemach dotyczących zabezpieczania dużych wydarzeń mówił również dr Jacek Raubo z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyspieszone wybory w Gdańsku. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 12:22
Prezes Jarosław Kaczyński poinformował, że Prawo i Sprawiedliwość w przedterminowych wyborach na prezydenta Gdańska - które muszą odbyć się w ciągu 90 dni od śmierci dotychczasowego włodarza - nie wystawi własnego kandydata. W Polskim Radiu 24 komentarze Mateusza Kosińskiego z "Tygodnika Solidarność", Marcina Makowskiego ("Wirtualna Polska", "Do Rzeczy") i Marka Króla ("wSieci").
rozwiń zwiń