X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Stefan Sękowski: podziały polityczne w Parlamencie Europejskim są iluzją

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 14:47
W piątek o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej zadecydował zarząd Nowoczesnej. W sobotę ma debatować o tym PSL. - Jestem przekonany, że Koalicja Europejska zdobędzie bardzo wiele głosów w Polsce – co najmniej dwadzieścia kilka procent  – powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski z Nowej Konfederacji.
Audio
Warszawa, piątek 22 lutego. Działacze Nowoczesnej podczas konferencji prasowej w Sejmie, na której ogłoszono, że Nowoczesna będzie współtworzyć Koalicję Europejską
Warszawa, piątek 22 lutego. Działacze Nowoczesnej podczas konferencji prasowej w Sejmie, na której ogłoszono, że Nowoczesna będzie współtworzyć Koalicję EuropejskąFoto: PAP/Tomasz Gzell

Komentatorzy polskiego życia politycznego zastanawiają się, jaka przyszłość czeka Koalicję Europejską? Ten polityczny projekt staje się coraz bardziej liczny. Czy okaże się sukcesem?

16 lutego o dołączeniu do Koalicji Europejskiej zdecydował Sojusz Lewicy Demokratycznej. Dzień później taką decyzję podjęła też Rada Krajowa Partii Zieloni. Z kolei tworzona przez byłych polityków Nowoczesnej partia Teraz! dołączenie do koalicji ogłosiła 18 lutego. Zarząd Nowoczesnej podjął decyzję o przystąpieniu do KE w piątek. W sobotę ma debatować o tym PSL.

- Jestem przekonany, że Koalicja Europejska zdobędzie bardzo wiele głosów w Polsce – co najmniej dwadzieścia kilka procent. I to jest bezpieczne stwierdzenie. Natomiast ta koalicja pokazuje jak wielką iluzją są podziały polityczne, frakcyjne w Parlamencie Europejskim z punktu widzenia Polski. W Koalicji Europejskiej będzie Platforma Obywatelska występująca we frakcji Chrześcijańskich Demokratów, Nowoczesna z frakcji Liberalnych Demokratów oraz SLD - z Socjalistów i Demokratów. Jeśli do tego dołączy jeszcze PSL, to będzie to kolejna partia z tak zwanych ludowych – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Stefan Sękowski.

- Te ugrupowania w Parlamencie Europejskim częściowo ze sobą współpracują, ale w wyborach teoretycznie ze sobą konkurują. Jeśli chodzi o Nowoczesną, nie mam wrażenia, żeby tu były jakieś wielkie założenia programowe. Jedyny konkret, który usłyszałem w wypowiedzi Katarzyny Lubnauer na ten temat to była kwestia współpracy w zakresie bezpieczeństwa – dodał gość PR24.

Grupa byłych premierów i szefów MSZ podpisała deklarację o powstaniu Koalicji Europejskiej i stworzeniu wspólnej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Autorzy apelu zwrócili się do "odpowiedzialnych sił i środowisk politycznych, samorządowych i obywatelskich" o wystawienie "jednej, szerokiej listy, której celem byłaby odbudowa mocnej pozycji Polski w UE". Pod deklaracją podpisali się m.in. Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Kazimierz Marcinkiewicz, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller i Marek Belka.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 22.02.2019

Godzina emisji: 14.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Posłanka PO: PSL powinno przystąpić do Koalicji Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 08:47
- Władysław Kosiniak-Kamysz jest bardzo racjonalnym politykiem, a PSL racjonalną partią. Przystąpienie do Koalicji Europejskiej opłaci się demokratycznej Polsce, demokratyczna Polska tego oczekuje - mówiła w Polskim Radiu 24 posłanka PO Izabela Leszczyna. 
rozwiń zwiń