X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Jacek Zaleśny: za wychowanie dzieci odpowiada normalna rodzina, a nie związki homoseksualne

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:34
- Rodzina odpowiada za wychowanie własnych dzieci, a nie jakieś związki homoseksualne. Jest też niedopuszczalne, żeby szkoła, która ma wspomagać rodziców, kreowała alternatywne i nieakceptowane przez nich wzorce - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych UW. Podczas konwencji partii prezes PiS oświadczył, że jego ugrupowanie jest przeciwko warszawskiej karcie LGBT+ i nie zgodzi się na małżeństwa jednopłciowe oraz adopcję przez nie dzieci. Do tematu odnieśli się również publicyści: Karol Gac (DoRzeczy) oraz Grzegorz Osiecki (DGP).
Audio
  • 18.03.19 Publicyści o konwencji PiS w Katowicach i wypowiedzi Pawła Rabieja
  • 18.03.19 Prof. Jacek Zaleśny (UW) o warszawskiej karcie LGBT+ i wypowiedzi Pawła Rabieja
Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy
Paweł Rabiej, wiceprezydent WarszawyFoto: PAP/Tomasz Gzell

"Otóż my chcemy jasno powiedzieć: tu mówimy nie!, a już w szczególności, jeżeli chodzi o dzieci" - oświadczył Jarosław Kaczyński. "Wara od naszych dzieci!" - dodał prezes PiS. Jarosław Kaczyński odwołał się tym samym do słów wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który powiedział, że najpierw trzeba przyzwyczaić ludzi "iż związki partnerskie to nie jest samo zło, a potem łatwiej będzie o kolejne kroki, o równość małżeńską z adopcją".

Czytaj więcej
rabiej 1200 pap.jpg
Najpierw związki partnerskie, potem adopcja dzieci? Kontrowersyjne słowa Pawła Rabieja

- Deklaracja LGBT+ jest niezgodna z przepisami prawa polskiego. W wielu aspektach naruszane zapisy Konstytucji: art. 10 - kwestie podziału władzy, art. 18 - prawa rodziny, art. 30 - godność człowieka, art. 48 - prawa dziecka. Władze publiczne muszą więc reagować - podkreślił prof. Jacek Zaleśny. Politolog zaznaczył również, że za program nauczania w szkołach odpowiada ministerstwo. - To nie jest coś, co leży w gestii władz miejskich - dodał.

Karol Gac stwierdził, że Rafał Trzaskowski podpisaniem deklaracji LGBT zapoczątkował pewien ciąg zdarzeń i tematy światopoglądowe zdominowały polską debatę publiczną. - Trudno się dziwić, ponieważ są to rzeczy, które zawsze będą dzielić społeczeństwo. Korzystają na tym partie polityczne, bo to mobilizuje elektoraty - zauważył publicysta. Gość programu stwierdził, że w długofalowej perspektywie więcej na tym sporze zyska Prawo i Sprawiedliwość. - Koalicja Europejska jest niespójna i ma problemy z odniesieniem się do konkretnych wypowiedzi swoich polityków. Świetnym tego przykładem jest wywiad Pawła Rabieja, który bardzo mocno zamącił po stronie opozycji - ocenił.

Czytaj więcej
pap jarosław kaczyński 1200.jpg
7x24. Konwencja PiS w Katowicach. Komentarze polityków

- Stan zapalny między głównymi obozami politycznymi jest na tyle duży, że niektórzy politycy zawsze będą szli o krok za daleko. Z punktu widzenia Prawa i Sprawiedliwości podniesienie tematów światopoglądowych było na pewno strategiczną decyzją popartą badaniem opinii publicznej - powiedział Grzegorz Osiecki. Publicysta podkreślił również, że w kampanii wyborczej zawsze się wykorzystuje słabości przeciwnika.

Deklaracja na rzecz społeczności lesbijek, homoseksualistów, biseksualistów i osób transseksualnych (LGBT+), którą podpisał prezydent Warszawy Rafała Trzaskowskiego składa się z 12 punktów. Przewiduje m.in. utworzenie hostelu dla osób LGBT, które utraciły dach nad głową, uruchomienie programu "Latarnik" w szkołach i patronat ratusza nad Paradą Równości.

Czytaj więcej
Bronisław WIldstein 1200.jpg
Bronisław Wildstein: deklaracja LGBT to pełzająca rewolucja, element zasadniczej zmiany społecznej

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Samuel Pereira.

Polskie Radio 24/jp

------------------------

Data emisji: 18.03.2019

Godzina emisji: 11.09, 11.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rafał Ziemkiewicz: karta LGBT+ przykładem "małpowania" prymitywnych wzorców z Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 09:18
– To, co proponuje pan Trzaskowski, jest w wielu punktach sprzeczne z konstytucją – powiedział publicysta Rafał Ziemkiewicz. Odniósł się w ten sposób do podpisanej przez prezydenta Warszawy deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Święcicki o wypowiedzi Pawła Rabieja: wyraził swój pogląd, a nie stanowisko partii

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 08:48
- Paweł Rabiej wyraził swój prywatny pogląd, który nie jest stanowiskiem Koalicji Europejskiej. Wiceprezydent Warszawy powinien uważać na to, co mówi, ale ma prawo do własnych poglądów - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Święcicki, poseł Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń