more_horiz

Szef CKE: na tym etapie stoimy na stanowisku, że egzaminy się odbędą

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 15:06
- Rozmowy trwają, ani strona rządowa, ani strona związkowa od tych rozmów nie odstępują, więc my na tym etapie cały czas stoimy na stanowisku, że egzaminy odbędą się zgodnie z harmonogramem - mówi w audycji "Gość Polskiego Radia 24" dr Marcin Smolik, szef Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
Audio
  • 29.03.29 Dyrektor CKE o planowanym strajku nauczycieli
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Chinnapong/Shutterstock

Dyrektor CKE przyznał w rozmowie z Antonim Trzmielem, że są szkoły, w których nauczyciele opowiedzieli się za przeprowadzeniem strajku, jednak, jego zdaniem, nie oznacza to, iż wszystkie te osoby przystąpią do protestu. - Pamiętajmy, że taki strajk może przybierać bardzo różne formy, jeżeli w ogóle do niego dojdzie. Nauczyciele mogą strajkować rotacyjnie - ocenił Marcin Smolik. 

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał ponadto, że współpraca Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z okręgowymi komisjami, dyrektorami szkół czy nauczycielami przez 18 lat przebiegała bez zarzutu. - Przez te lata przeprowadziliśmy około 30 mln egzaminów, wszystkie wyniki były na czas, wszystkie egzaminy się odbyły, żadna praca nie zginęła, wszyscy dostali zaświadczenia, wyniki, świadectwa. Więc naprawdę wierzymy głęboko, że w tym roku nie będzie inaczej - podkreślił. 

- Dopóki trwają rozmowy, dopóki żadna strona ich nie zerwała, snucie jakichś daleko idących przypuszczeń (dotyczących przesunięcia terminu egzaminów - przyp. red.), jest trochę nieuzasadnione - zauważył Smolik.

Z Marcinem Smolikiem rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/pkur

------------------------------------

Data emisji: 28.03.2019

Godzina emisji: 14.15

 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem